Zamknij

Poczta Polska: wysyłanie paczek do Chin znów możliwe

19.05.2020 14:56
Poczta Polska: wysyłka paczek i listów za granicę znów możliwa
fot. Shutterstock/Africa Studio (ilustarcyjne)

Poczta Polska przywróciła możliwość wysyłania przesyłek do Państwa Środka. Po trzymiesięcznej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa można już wysyłać listy i paczki do 46 krajów.

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła wymianę korespondencji. Zawieszono możliwość nadawania paczek do innych krajów, w tym do Chin. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja w tym segmencie rynku wraca już do normy.

Poczta Polska poinformowała o przywróceniu możliwości wysyłania przesyłek do Chin i 45 innych krajów po przestoju, który trwał 3 miesiące.

Poczta Polska: wysyłanie przesyłek zagranicznych znów możliwe

Poczta Polska wskazała w komunikacie, że stopniowo przywraca zagraniczne usługi pocztowe. Jak wskazuje spółka, każda decyzja zależna jest od procesu znoszenia obostrzeń w transporcie.

Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Pomimo zawieszenia ruchu lotniczego na terenie Polski przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z przewoźnikami i zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów 

– czytamy w komunikacie Poczty Polskiej

Spółka dodaje, że przesyłki do Chin dotrą transportem lotniczym, ale nie liniami pasażerskimi, z których zazwyczaj korzysta poczta. Podobnie przesyłki będą transportowane na Cypr. Nadawcy listów do USA i Kanady muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Poczta wskazała, że linie lotnicze, z których na co dzień korzystała, ograniczyły liczbę lotów bądź je całkowicie zawiesiły, co w przypadku krajów takich jak USA i Kanada oznacza wydłużone oczekiwanie na transport lotniczy dla przesyłek priorytetowych oraz dłuższą drogę morską dla przesyłek ekonomicznych.

Zobacz także

Cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży Grzegorz Kurdziel dodał, że spółka jest w stałym kontakcie z przewoźnikami i zagranicznymi operatorami pocztowymi i planuje w najbliższym czasie przywracać obsługę przesyłek ekonomicznych, priorytetowych i kurierskich do kolejnych krajów.

Wiemy, że jest to kluczowa dla polskich przedsiębiorców oferujących swoje produkty na międzynarodowym rynku eCommerce 

– powiedział przedstawiciel Poczty Polskiej

Koronawirus a korespondencja

Spółka przypomniała, że wysyłanie paczek i listów do Chin zostało wstrzymane w lutym 2020 roku. Wówczas Polska zawiesiła połączenia lotnicze z Państwem Środka. W marcu z kolei poczta wstrzymała wysyłki do pozostałych krajów.

Dziś możliwe jest nadawania paczek i listów do 46 krajów. Poniżej szczegółowe informacje:

 

Przesyłki zagraniczne obsługiwane przez Pocztę Polską
fot. Poczta Polska

 

RadioZET.pl/PAP