Zamknij

Poczta Polska wysyła sms-em numer telefonu do kuriera

Olga Papiernik
12.02.2018 12:48
Poczta Polska wysyła sms-em numer telefonu do kuriera
fot. East News

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają sms-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Jak wskazuje spółka, wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. "Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczność doręczeń oraz satysfakcja klientów z poziomu obsługi" - czytamy w informacji.

Zagłosuj

Czy korzystałeś/aś już z możliwości bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę, aby ustalić godzinę jej odbioru?

Liczba głosów:

Pilotaż informatycznego rozwiązania odbył się jesienią ubiegłego roku na terenie Warszawy. Od lutego sms-owe powiadomienia funkcjonują już we wszystkich lokalizacjach w kraju. Przesyłki kurierskie Poczty Polskiej codziennie doręcza 3500 kurierów.

Jak wskazał, kierownik Działu Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej Michał Gawryluk, - umożliwienie kontaktu klienta z kurierem pozwoli na zmniejszenie liczby sytuacji, gdy kurier próbujący dostarczyć paczkę, nie zastaje nikogo pod wskazanym adresem. Jeśli chcemy, aby odbiorca przesyłki kurierskiej został uprzedzony o doręczeniu, pamiętajmy o podaniu jego telefonu na etykiecie adresowej przy nadawaniu paczki - tłumaczył.

W 2017 r. Poczta Polska dostarczyła ponad 120 mln paczek i przesyłek eCommerce. Zgodnie ze strategią rozwoju firma planuje zwiększać swoje udziały w segmencie usług paczkowych i kurierskich.

W listopadzie 2017 r. wszyscy kurierzy Poczty Polskiej zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Poczta rozwija też sieć punktów odbioru przesyłek, do których poza placówkami pocztowymi należą stacje Orlenu, kioski Ruchu oraz sklepy sieci Żabka i Freshmarket.

PAP/Katarzyna Fiuk/OP