Zamknij

Poczta Polska w święta: dodatkowi pracownicy i przesyłki w soboty

02.12.2019 08:40
Poczta Polska w święta. Dodatkowi pracownicy, zamówienia w weekendy
fot. Shutterstock/Anastassiya Bezhekeneva (ilustracyjne)

Zamawiasz już przesyłasz pocztą świąteczne prezenty? Poczta Polska prognozuje rekordowy ruch przedświąteczny. Lepiej nie czekać z przesyłką do ostatniej chwili.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

1300 nowych pracowników, większe magazyny, uruchomienie przesyłek w soboty. To tylko niektóre działania Poczty Polskiej, które mają usprawnić pracę przed świętami. Poczta spodziewa się, że w tym roku liczba nadawanych przed świętami przesyłek może pobić wszystkie dotychczasowe rekordy.

W tym roku spodziewamy się rekordowej liczby przesyłek. Już w listopadzie przez Pocztę Polską przeszło ponad 600 tysięcy przesyłek. W ubiegłym roku taką liczbę osiągnęliśmy dopiero 17 grudnia i już wtedy był to absolutny rekord 

– mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Wzmożony ruch w branży już się rozpoczął. Kurierzy i pracownicy poczty mają więcej pracy już od Black Friday, który promocjami skusił klientów sklepów internetowych do zamówień. Jak podaje Newseria, natężenie ruchu potrwa aż do Bożego Narodzenia. Według szacunków Gemius/PBI w ubiegłym roku podczas wyprzedażowego piątku serwisy e-commerce odwiedziło blisko 7,4 miliona Polaków, a ta liczba rośnie z roku na rok.

Zobacz także

Co zrobić, by paczka przyszła na czas?

Zamówienia na ostatnią chwilę niosą za sobą ryzyko, że przez wzmożony ruch prezenty nie dotrą na czas. Poczta Polska zachęca klientów, żeby świąteczne przesyłki i prezenty zamawiać do sieci Odbiór w Punkcie. Ta forma dostaw cieszy się rosnącą popularnością klientów – trafia do niej co trzecia przesyłka.  Do dyspozycji jest 12 tysięcy takich punktów w całej Polsce: w Żabkach, kioskach RUCH-u, na stacjach Orlen a także w paczkomatach.

Zobacz także

RadioZET.pl/Newseria