Zamknij

Poczta Polska: paczki nadane elektronicznie odbierane bez kolejki

05.10.2020 12:10
Poczta Polska: paczki nadane elektronicznie odbierane bez kolejki
fot. materiały prasowe Poczty Polskiej

Poczta Polska wprowadziła przywilej odbierania bez kolejki paczek nadanych cyfrowo. Początkowo opcja ma być dostępna w 400 oddziałach w największych miastach.

Poczta Polska zamierza w specjalny sposób traktować klientów usług paczkowych nadanych przez przez system Elektronicznego Nadawcy lub platformę Envelo. Jeśli zostanie wybrana opcja „Odbiór w Punkcie”, adresat będzie mógł otrzymać ją bez konieczności czekania w kolejce.

Takim samym „cyfrowym przywilejem” mają cieszyć się osoby nadające paczkę za pośrednictwem systemów elektronicznych. Także oni mogą liczyć na załatwienie sprawy bez konieczności czekania na obsłużenie klientów, którzy przyszli wcześniej.

Poczta Polska wprowadza cyfrowe przywileje. Paczki nadawane elektronicznie odbierane bez kolejki

Poczta Polska chce zachęcić klientów do korzystania z elektronicznych narzędzi umożliwiających wysyłanie paczek. Specjalne przywileje czekają nadawców i odbiorców przesyłek wprowadzonych przez system Elektronicznego Nadawcy lub platformę Envelo.

W 400 placówkach w największych miastach w Polsce zostały wyznaczone specjalne okienka, w których sprawy związane z odbiorem lub wysłaniem takiej paczki można będzie załatwić z pominięciem kolejki.

Z nowej oferty Poczty Polskiej będą mogli skorzystać klienci odbierający przesyłki w ramach usługi Odbiór w Punkcie oraz osoby wysyłające paczki dzięki platformie cyfrowej Envelo. Nowe rozwiązanie umożliwia nadawanie przesyłek bez potrzeby wydrukowania – we własnym zakresie – nalepki adresowej. W takiej sytuacji klient po podaniu numeru przesyłki zarejestrowanej w Elektronicznym Nadawcy otrzyma od pracownika obsługi wydrukowaną nalepkę.

Poczta Polska

Okienko, w którym będzie można załatwić formalności związane z paczką bez kolejki zostaną oznaczone przez Pocztę specjalną naklejką.

Zagłosuj

Czy Poczta Polska ma szansę przejąć rynek przesyłek ze sklepów internetowych?

Liczba głosów:

Poczta Polska szacuje, że w 2020 roku rynek paczek w naszym kraju osiągnie wartość 100-120 mld zł. Przywileje dla klientów zamawiających usługę elektronicznie ma pomóc w zdobyciu jak największego udziału operatora w usługach kurierskich, ekspresowych i paczkowych obsługujących sprzedaż internetową. E-commerce został zapisany w strategii Poczty Polskiej jako główne źródło przychodów w najbliższych latach.

RadioZET.pl/Poczta Polska