Zamknij

Poczta Polska ochroni Stadion Narodowy. „Prowadzimy nabór osób”

Michał Tomaszkiewicz
21.01.2022 12:18
listonosze roznoszący przesyłki
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

W 2022 roku bezpieczeństwa Stadionu Narodowego strzec będą pocztowcy. Poczta Polska pochwaliła się wygraniem przetargu ofertą złożoną wspólnie ze spółką Naftor. Operator podkreślił, że pod jej nadzorem znajduje się już 4,6 tysiąca obiektów pocztowych na terenie całego kraju.

Poczta Polska stawia na dywersyfikację usług. W dobie SMS-ów oraz komunikatorów internetowych mało kto wysyła już listy. Coraz bardziej lukratywny wraz z popularyzacją zakupów online staje się za to rynek paczek. Poczta stawia więc własne automaty, mające rywalizować z paczkomatami InPostu czy siecią tworzoną przez Orlen. Nawet kopalnie wysyłają węgiel pocztą.

W grupie zarządzanej przez Pocztę Polską znajduje się także wyspecjalizowana komórka Poczta Polska Ochrona, zajmująca się przede wszystkim monitorowaniem należących do spółki obiektów oraz komercyjnym świadczeniem takich usług. Najnowszym klientem został operator Stadionu Narodowego w Warszawie, który powierzył Poczcie ochronę na cały 2022 rok.

Stadion Narodowy ochraniany przez Pocztę Polską. „Wyspecjalizowana komórka”

Stadion Narodowy to największy obiekt sportowy w kraju, mieszczący 58 580 kibiców wydarzeń sportowych na trybunach i nawet 72 900 uczestników koncertów po udostępnieniu im także płyty. W czasie pandemii pełnił też rolę szpitala tymczasowego.

Od 1 styczna 2022 do 31 grudnia 2022 bezpieczeństwo Stadionu Narodowego zapewniać będzie Poczta Polska Ochrona wraz z partnerem – spółką Naftor.

Poczta poinformowała, że do jej zadań należeć będzie między innymi prowadzenie specjalistycznego wideonadzoru, umożliwiającego śledzenie zdarzenia przez wiele kamer jednocześnie, monitoring systemów przeciwpożarowych oraz obsługa biura przepustek i recepcji głównej.

Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej, przyczyn wygranej w przetargu upatrywał w wieloletnim doświadczeniu oraz jakości świadczonych usług.

Doświadczenie, umiejętności organizacyjne, baza logistyczna oraz kwalifikowani pracownicy pozwalają dostosować ofertę do wymagań największych Klientów każdej branży gospodarki i usługowej oraz do potrzeb urzędów administracji państwowej i samorządowej, jednostek budżetowych czy obiektów wojskowych.

Wiesław Włodek

Poczta Polska Ochrona zatrudnia ponad 2000 kwalifikowanych pracowników. Prowadzą oni ciągły monitoring ponad 4600 obiektów pocztowych na terenie całego kraju oraz ponad 1000 obiektów komercyjnych. Pod ich stałą obserwacją znajduje się także 200 obiektów pocztowych.

PP ogłosiło przy okazji, że „prowadzi nabór na stanowiska związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom i mieniu”, tłumacząc to „stale zwiększającą się liczbą klientów”.

RadioZET.pl/Poczta Polska