Zamknij

Poczta Polska i Biedronka łączą siły. Przesyłki odbierzemy w sklepie

09.07.2021 18:58
Poczta Polska i Biedronka łączą siły. Paczki i przesyłki odbierzemy w sklepie
fot. Piotr Molecki/East News

Klienci sklepów Biedronka będą mogli odebrać przesyłki pocztowe przy okazji robienia codziennych zakupów. Współpraca państwowej spółki z największym pracodawcą prywatnym w kraju poszerza się.

Poczta Polska podpisała umowę z siecią sklepów Biedronka

Współpraca pozwoli nie tylko korzystać z automatów paczkowych zlokalizowanych na terenie obiektów handlowych, ale także odbierać przesyłki bezpośrednio w sklepach.

Współpraca Poczty Polskiej i Biedronki

Od ponad dwóch lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych zlokalizowanych w sklepach Biedronka.

Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, spółka wraz z Jeronimo Martins Polska podjęły decyzję o uruchomieniu możliwości odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów 

fragment komunikatu Poczty Polskiej

Wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony powiedział, że państwowy operator pocztowy już teraz posiada największą sieć click & collect w Polsce: "wraz z partnerami oferujemy klientom ponad 15 tys. punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chcemy rozszerzyć sieć do 20 tys.”

Zdaniem wiceprezesa, celem strategicznym spółki jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki  handlowi internetowemu.

- Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka – powiedział Andrzej Bodziony , wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

RadioZET.pl/PAP/PocztaPolska