Zamknij

Poczta Polska chce zatrudnić kolejne 2 tys. pracowników

16.10.2019 18:59
Poczta Polska chce zatrudnić 2 tys. osób. Związkowcy nadal walczą o podwyżki
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Poczta Polska planuje zatrudnić dwa tysiące nowych pracowników. Będą oni potrzebni w okresie przedświątecznym. Tymczasem związkowcy domagają się podwyżek dla listonoszy i innych pracowników operatora pocztowego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

W okresie przed Bożym Narodzeniem Poczta Polska planuje zatrudnienie pracowników sortowni, listonoszy oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów z masą powyżej 3,5 tony.

Zainteresowani mogą pracować zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenia. Szczególnie poszukiwani są pracownicy w Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Zobacz także

Jak zaznaczyła dyrektor zarządzająca pionem kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej Agnieszka Grzegorczyk, dzięki temu że sieć placówek oraz sortownie znajdują się w całej Polsce, każdy chętny może znaleźć zatrudnienie niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

W komunikacie przypomniano, że w ramach zeszłorocznej kampanii świątecznej realizowanej pod hasłem „Sprezentuj sobie pracę”, Poczta Polska zatrudniła blisko 3,7 tys. osób, następnie podczas tegorocznej kampanii wiosennej 2,3 tys. osób, a podczas kampanii wakacyjnej zakończonej pod koniec września 2018 roku ponad 4,3 tys. osób.

Zobacz także

Związkowcy domagają się podwyżek dla listonoszy

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, z czego ponad 2,2 proc. zatrudnionych to osoby z niepełnosprawnościami. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

Od kilku miesięcy związkowcy domagają się podwyżek dla listonoszy z Poczty Polskiej. Od pół roku w firmie trwa spór zbiorowy. "Solidarność" domaga się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o 400 zł brutto, a Poczta Polska proponuje tylko 67 brutto (44 zł netto) - podali na Facebooku Listonosze Polscy.

Zdaniem związkowców 36 proc. pracowników Poczty Polskiej zarabia poniżej płacy minimalnej przewidzianej od nowego roku - czyli 2600 zł brutto.

RadioZET.pl/PAP