Zamknij

Pociąg z Zakopanego nie będzie zawracał w Chabówce

Olga Papiernik
21.12.2018 10:25
zakopane
fot. Piotr Korczak/East News

Pociągi do Zakopanego nie będą zawracać w Chabówce. W wyniku prowadzonych na trasie prac czas przejazdu między Chabówką a Zakopanem ma się skrócić o pół godziny./

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z Multiconsult Polska na zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad rewitalizacją linii kolejowej nr 99 Chabówka – Zakopane.

Wartość kontraktu to prawie 10,9 mln zł. - Już w roku 2021 podróż z Krakowa do Zakopanego powinna trwać mniej niż 2,5 godziny - mówi Renata Mordak, dyrektor pionu transportu Multiconsult Polska.

Po zakończeniu inwestycji na przebudowanej linii kolejowej nr 99 pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością 120 km/h, a składy towarowe 80 km/h. Inwestycja obejmuje wymianę ponad 44 km torów, przebudowę 12 przystanków i stacji oraz 107 obiektów inżynieryjnych, w tym 18 mostów i 5 wiaduktów. Ponadto trasa ma zostać wyposażona w nowe urządzenia sterowania ruchem. W zakres prac na linii Chabówka – Zakopane wchodzi także modernizacja 62 skrzyżowań dróg z torami. Co więcej, na 23 przejazdach kolejowo-drogowych, np. w Chabówce, Sieniawie, Nowym Targu i Zakopanem, przewidziane jest zamontowanie dodatkowych urządzeń zabezpieczających.

MarketNews24/OP