Zamknij

Litrowy płyn do dezynfekcji rąk z Orlenu już w sprzedaży

20.03.2020 14:08
Płyn do dezynfekcji rąk Orlen 1l już w sprzedaży. Ile kosztuje?
fot. Mateusz Jagielski/East News (ilustracyjne)

Do sprzedaży trafił litrowy płyn do dezynfekcji rąk za 15 zł - poinformował Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Dotychczas na stacjach Orlenu można było znaleźć specyfik w 5-litowych opakowaniach. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Z powodu epidemii koronawirusa w całej Polsce zaczęło brakować środków dezynfekcyjnych, m.in. żelów i płynów antybakteryjnych. 

W odpowiedzi an to zapotrzebowanie, Grupa Orlen podjęła decyzję o przemodelowaniu zakładu w Jedliczu (woj. podkarpackie) z produkcji płynów do spryskiwaczy na płyn do dezynfekcji rąk. 

Zobacz także

Płyn do dezynfekcji rąk z Orlenu. Ile kosztuje?

W ubiegły piątek do sprzedaży trafiły pierwsze opakowania 5-literowego płynu do dezynfekcji rąk produkcji Orlenu. Na stacjach paliw koncernu kosztował on początkowo 95 zł, a potem jego cena spadła do ok. 60 zł za opakowania.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w piątek na Twitterze poinformował, że do sprzedaży na stacjach koncernu w całej Polsce trafiły litrowe płynu do dezynfekcji rąk. Cena - 15 zł za opakowanie.  

Zobacz także

"Pierwsza partia 1L płynu do dezynfekcji rąk dociera już na stacje PKN Orlen. Zdajemy sobie sprawę z olbrzymiego zapotrzebowania na ten produkt. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by po zaopatrzeniu służb medycznych, jak najszerzej trafiał on do otwartej sprzedaży" - napisał na Twitterze Obajtek.

Na początku tego tygodnia Obajtek zapowiedział, że spółka Orlen Oil zwiększy wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk - w marcu do 2,5 mln litrów, a w kwietniu będzie to 4,5 mln litrów. Produkcja tego płynu ruszyła w zakładzie w Jedliczu 12 marca. Dotychczasowa wydajność wynosiła tam ok. 750 tys. litrów produktu tygodniowo.

Produkcję płynu do dezynfekcji rąk zapowiedział również koncern przemysłowy KGHM oraz farmaceutyczny Polfa Tarchomin.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP