Zamknij

Żel antybakteryjny z Orlenu. Sasin: to nie jest Yeti, produkcja trwa

25.03.2020 12:53
Płyn do dezynfekcji Orlen. Sasin: to nie Yeti, produkcja trwa
fot. Bartosz Krupa/East News

- Płyn dezynfekujący z Orlenu nie jest jak Yeti – zapewnił minister aktywów państwowych Jacek Sasin w rozmowie z Radiem ZET. Polityk dodał, że produkcja nadal trwa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jacek Sasin w programie „Gość Radia ZET” w odpowiedzi na pytanie o płyn dezynfekujący z Orlenu mówił, że „produkcja rozwija się”.  

- (Płyn – przyp.red.) nie jest jak Yeti. Produkcja rozwija się. Jestem w stałym kontakcie z prezesem Orlenu i z prezesami innych spółek, które podjęły  produkcję płynu – mówił Sasin.

Zobacz także

Zapewnił jednocześnie, że płyn szybko pojawi się na stacjach.

Żele antybakteryjne wyrabiane są w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku, została wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Kolejne dostawy trafiły na stacje Orlen. Jak zaznacza prezes spółki Daniel Obajtek, na stacje trafiło już ponad 710 tys. litrów płynu.

Tymczasem Joanna Zakrzewska z Biura Prasowego Orlen poinformowała, że stacja wprowadziła limity zakupowe ze względu na duży popyt na płyn antybakteryjny. Jeden klient może kupić maksymalnie jedno opakowanie żelu.  

 

Jacek Sasin w rozmowie z Radiem ZET dodał, że żele antybakteryjne produkuje też KGHM-u i Grupa Azoty. Spółki– jak mówił Sasin- są na ostatnim etapie uzyskiwania certyfikacji. - Pod koniec tygodnia produkcja rusza pełną parą – dodaje.

Zobacz także

RadioZET.pl