Zamknij

Tańsze połączenia na Białoruś. Telekomy obniżają stawki

24.08.2020 12:27
Tańsze połączenia na Białoruś
fot. Shutterstock/D. Hammonds (ilustracyjne)

Plus to kolejna sieć po Orange Polska i nju mobile, która obniża koszty połączeń telefonicznych na Białoruś. Takie promocje mają związek z falą protestów antyrządowych w Mińsku.

Wybory na Białorusi zakończyły się falą antyrządowych protestów za wschodnią granicą. W całym kraju tuż po głosowaniu wyłączono internet, a połączenie telefoniczne i SMS-y często stanowiły jedyną formę komunikacji.

Operatorzy telekomunikacyjni tj. Orange, nju mobile, a teraz także Plus w związku z sytuacją na Białorusi zdecydowali się obniżyć koszty połączenia w celu ułatwienia kontaktu Białorusinów mieszkających w Polsce z rodzinami w kraju.

Plus kolejnym operatorem z tańszymi połączeniami na Białoruś

Plus od 24 sierpnia obniża stawki za połączenia głosowe z Polski na Białoruś, ułatwiając tym samym komunikację z mieszkańcami sąsiedniego kraju. Niższe ceny rozmów międzynarodowych obowiązywać będą do 15 września.

Zobacz także

„Obowiązująca od 24 sierpnia stawka za minutę połączenia wynosi 1 zł brutto, czyli w zależności od posiadanej oferty nawet połowę standardowej stawki”- czytamy w komunikacie sieci.

Sieć podaje przykład dotychczasowej opłaty dla klientów ofert abonamentowych, która za minutę połączenia wynosiła 1,85 zł brutto, a dla ofert na kartę 2,02 zł. Po obniżeniu cen, klienci indywidualni zapłacą za minutę połączenia taką samą stawkę jak w przypadku rozmów z mieszkańcami UE.

Zobacz także

Obniżona cena obejmuje do 1000 minut na połączenia z maksymalnie pięcioma białoruskimi numerami - zaznaczył operator.

Stawki połączeń na Białoruś obniżyły też sieci Orange Polska i działająca w sieci tego operatora marka nju mobile. Również tam koszt połączenia na Białoruś wynosi 1 zł brutto za minutę. Stawki Orange i nju mobile obowiązują do 2 września.

RadioZET.pl/PAP