Zamknij

Z jakich sieci komórkowych najczęściej uciekają abonenci?

06.10.2020 11:40
Play, Plus, Orange czy T-Mobile? Z tej sieci najczęściej uciekają abonenci
fot. Akhenaton Images/Shutterstock (ilustracyjne)

Z którego teleoperatora uciekło najwięcej abonentów w ostatnich miesiącach? Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) opublikował najnowsze dane na ten temat.

Play, Plus, Orange i T-Mobile - to główni gracze polskiego rynku operatorów komórkowych, którzy obejmowani są badaniem UKE. Jak podała "Rzeczpospolita", od lipca do kwietnia 2020 roku z jednej sieci do drugiej przeniesiono 377,56 tys. numerów komórkowych.

To o 100 tys. więcej, niż w poprzednim kwartale, kiedy z powodu obostrzeń podczas pandemii koronawirusa większość salonów teleoperatorów była zamknięta. Który z operatorów zmagał się z największym odpływem abonentów?

Dokąd uciekają abonenci telekomów?

Dane UKE pokazały, że był to Play (operatorem jest spółka P4). W trzecim kwartale tego roku bilans przenosin (pozyskane numery minus stracone) wyniósł prawie 69,65 tys. numerów. Na kolejnych miejscach znalazło się T-Mobile Polska z 12,5 tys. straconych numerów, Orange z 13,4 tys. pozyskanych numerów i Plus (Polkomtel) z 24,5 tys. nowych numerów.

Zobacz także

Jak wskazała "Rz", w podziale na poszczególne marki, pierwsze trzy miejsca pod względem bilansu przenosin należały w tym kwartale do firm z portfela Zygmunta Solorza. "Miejsce pierwsze zajął wspomniany już Plus, drugie Netia (15,44 tys.), a trzecie Premium Mobile (15,36 tys.)" - podał dziennik.

Wśród operatorów telewizji płatnej najlepszym bilansem wykazała się Vectra (3,84 tys., nie licząc przejętych przez nią Multimediów), która wyprzedziła UPC (3,49 tys.).

RadioZET.pl/Rzeczpospolita