Zamknij

Auchan przejmie dwa sklepy Piotra i Pawła

25.10.2019 10:42
Piotr i Paweł. Dwa sklepy sieci przejmie Auchan. Gdzie?
fot. canon_shooter/Shutterstock (ilustracyjne)

Dwa markety, które dotychczas były prowadzone pod szyldem Piotr i Paweł, zostaną przejęte przez Auchan – podał portal Dlahandlu.pl. Chodzi o placówki w Brwinowie i Józefosławiu (woj. mazowieckie).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Piotr i Paweł, sieć handlowa z Wielkopolski w trakcie procesu restrukturyzacji, drastycznie ograniczyła w ostatnich latach liczbę swoich placówek. Sprzedawane markety firmy przejmują konkurenci.

Jak podał portal Dlahandlu.pl, Piotr i Paweł stracił prawo do dwóch lokali w centrach handlowych: w Galerii Brwinów oraz w centrum handlowym w Józefosławiu (woj. mazowieckie). Do tej pory prowadzone tam były franczyzowe sklepy wielkopolskiej sieci.

Zobacz także

Nowy market Auchan w Józefosławiu ma zostać oddany w ręce klientów 14 listopada. Nadal nie wiadomo, kiedy zostanie otwarty sklep w Galerii Brwinów. 

Obecnie w całej Polsce jest 66 sklepów pod szyldem Piotr i Paweł. Dla porównania – rok temu było ich 141.

Wielkopolską sieć handlową, która od lata zmagała się z problemami finansowymi, zamierza przejąć Spar Group Ltd. Dokładnie 30 maja tego roku podpisano umowę w tej sprawie, a dwa miesiące później zgodę na transakcję wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Zobacz także

Z kolei w październiku w Spar Group Ltd. została sfinalizowana umowa. W jej ramach szyldy sklepów Piotr i Paweł będą zmieniane na logo SPAR. Już w listopadzie w warszawskiej galerii handlowej Blue City zostanie otwarty pierwszy sklep po zmianie nazwy jako Eurospar.

Portal przypomniał o decyzji poznańskiego sądu z 16 października. Zmienił on postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł i oddalił wnioski o umorzenie. W rezultacie restrukturyzacja sieci nadal jest prowadzona zgodnie z harmonogramem.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl