Zamknij

Piotr i Paweł zamyka kolejne sklepy

07.10.2019 09:22
Piotr i Paweł zamyka kolejne markety. Gdzie?
fot. canon_shooter/Shutterstock (ilustracyjne)

Kolejne zamknięcia sklepów pod szyldem Piotr i Paweł. Markety zamknięto m.in. w Józefosławiu (woj. mazowieckie) oraz Rokietnicy (woj. wielkopolskie). 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Piotr i Paweł, pochodząca z Wielkopolski sieć handlowa, przez ostatnie lata borykała się z problemami finansowymi. Ostatecznie majątek spółki przejęła SPAR Group. 

Jak podał portal Dlahandlu.pl, kolejne sklepy spod szyldu Piotr i Paweł zostaną zamknięte. 

Zobacz także

Jednym z nich jest franczyzowy sklep w Brwinowie (woj. mazowieckie) w galerii Brwinów. Klienci na zamkniętej kracie w wejściu do sklepu zauważyli kartkę z informacją o inwentaryzacji. 

W ostatnim czasie zamknięto również sklepy Piotra i Pawła w Józefosławiu oraz Rokietnicy. Natomiast w Starej Iwicznej (woj. mazowieckie) zamiast planowanego marketu Piotr i Paweł powstał Aldi.

Obecnie sieć Piotr i Paweł liczy 67 placówek. Dla porównania – jeszcze rok temu było 141 sklepów.

Zobacz także

SPAR Group w dniu 2 października sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł. W sierpniu sąd umorzył postępowanie sanacyjne dla tej spółki.

Sfinalizowanie umowy było wykonaniem decyzji UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy spod szyldu Piotr i Paweł mają zmieniać logo na SPAR. 

Nowy inwestor – SPAR Group – zapewniał, że sklepy franczyzowe mogą zdecydować, czy chcą działać pod logo SPAR, czy wolą wybrać inną franczyzę.

Tomasz Syller, dyrektor zarządzający i członek zarządu WASZ SKLEP SPAR, zapowiedział, że do końca 2020 roku sieć sklepów z szyldem SPAR będzie liczyła około 150 placówek.

Zobacz także

Jednocześnie cały czas trwa spór o używanie loga SPAR.

SPAR Polska S.A. - spółka oparta na polskim kapitale, która dotychczas rozwijała szyld SPAR nad Wisłą - pozwem z dnia 25 kwietnia 2019 r. wystąpiła z powództwem o ustalenie bezskuteczności oświadczenia o wypowiedzeniu umowy licencyjnej przez SPAR International.

SPAR Polska uzyskał już korzystne rozstrzygnięcia Sądu Okręgowego w Kielcach. Dotyczyło ono zabezpieczenia interesów SPAR Polska przed nieuprawnionymi działaniami SPAR International na terenie Polski, polegającymi na łamaniu warunków umowy licencyjnej.

Sąd nakazał ponadto SPAR International wykonywanie na dotychczasowych warunkach umowy licencyjnej ze SPAR Polska oraz zakazał SPAR International zawierania lub wykonywania umów, które pozwalałyby na uzyskanie prawa do znaku towarowego SPAR na terytorium Polski innemu podmiotowi niż SPAR Polska. 

W tej sprawie wypowiedział się również Sąd Okręgowy w Katowicach. Zakazał SPAR International i SPAR Group kontaktów z kontrahentami SPAR Polska S.A. w związku z podejmowanymi czynami nieuczciwej konkurencji, polegającej na próbie przejęcia kontrahentów SPAR Polska S.A. oraz przejęcia prowadzonej działalności na terytorium Polski.

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl