Zamknij

Rodzina Staraków i ich interesy. Jak dorobili się majątku?

22.08.2019 11:15
Piotr Woźniak – Starak i jego majątek. Na czym dorobiła się rodzina biznesmana?
fot. VIPHOTO/East News

To jedna z najbogatszych rodzin w kraju. W rankingach najzamożniejszych przedsiębiorców od lat utrzymują się w pierwszej piątce. Kim są Starakowie i jak dorobili się miliardów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Jerzy Starak. Piąty na liście najbogatszych Polaków w rankingu „Forbesa” z 2019 roku. Magazyn oszacował jego majątek 6 miliardów złotych. Starak dorobił się na branży farmaceutycznej. Zakup Polpharmy czy Polfy, a także udziały w Herbapolu i w Zakładach Tłuszczowych Kruszwica przyniosły mu majątek.  

Jerzy Starak ma syna Patryka ze swoją pierwszą żoną. Córką Staraka z kolejnego związku jest Julia Starak.

Zobacz także

Piotr Woźniak-Starak to tragicznie zmarły pasierb Jerzego Staraka. Był przedsiębiorcą i producentem filmowym. Zasłynął m.in. dzięki takim filmom jak „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, czy „Sztuka Kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej.

Woźniak-Starak założył firmę Watchout Production w 2008 roku. Poza filmami przedsiębiorstwo Piotra Woźniaka-Staraka wyprodukowało również kilka reklam, między innymi dla PKO BP czy UPC.

Biznesmen prywatnie był mężem Agnieszki Woźniak-Starak, prowadzącej programy TVN.

Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z soboty na niedzielę na jeziorze Kisajno na Mazurach. W czwartek rano MSWiA potwierdziło informację o jego śmieci.

Matką Piotra Woźniaka-Staraka i drugą żoną Jerzego Staraka jest Anna Woźniak-Starak. Matka zmarłego producenta była modelką Mody Polskiej. Obecnie jest właścicielką warszawskiej restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.

W 2008 Jerzy Starak powołał Fundację Rodziny Staraków deklarującą działania wspierające zdolnych młodych ludzi.

 RadioZET.pl