Zamknij

Piotr Nowak nowym ministrem rozwoju. Kim jest nowy członek rządu?

26.10.2021 16:21
Nowak ministrem rozwoju
fot. Jakub Kaminski/East News

Resort rozwoju i technologii doczekał się szefa po dymisji Jarosława Gowina. Jego następcą będzie Piotr Nowak.

Rekonstrukcja rządu stała się faktem. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował m.in. o zmianie na stanowisku ministra klimatu i ministra rolnictwa.

Resortem rozwoju i technologii pokierować ma Piotr Nowak, który dotąd pracował głównie w Ministerstwie Finansów.

Piotr Nowak ministrem rozwoju

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przez ostatnie miesiące w praktyce nie miało szefa. Choć tymczasowo po dymisji Jarosława Gowina resortem kierował sam premier, to oficjalnie resort ten był „bezpański”.

Teraz stery w Ministerstwie Rozwoju i Technologii przejmie Piotr Nowak, który przez ostatnie lata związany był z resortem finansów. Nowy członek rządu był także doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

Nowak ukończył Wydział Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Jest absolwentem studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów Executive MBA, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Posiada tytuł CQF - Certificate in Quantitative Finance. Nowak jest też absolwentem podyplomowego programu "International Security" w Stanford University w USA.

 
RadioZET.pl/PAP