Zamknij

Pięć 'ważnych' premier gier szykuje na przyszły rok PlayWay

Olga Papiernik
28.12.2017 10:28
Pięć 'ważnych' premier gier szykuje na przyszły rok PlayWay
fot. Pawel Kadysz on Unsplash

PlayWay przygotowuje na przyszły rok minimum pięć "ważnych" premier gier, wynika ze słów prezesa Krzysztofa Kostowskiego. Spółka będzie kontynuować budowanie dużych "wishlist" (list życzeń graczy) dla gier grupy i aktywnie pozyskiwać kolejne zespoły deweloperskie. Będzie ponadto wspierać potencjalne giełdowe debiuty spółek, w które jest zaangażowana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zobacz także

-Zarabiamy pieniądze na naszym modelu biznesowym i będziemy go kontynuować. Pokazaliśmy, że budowanie dużych 'wishlist' przekłada się na dobre efekty sprzedażowe i sądzę, że przekonaliśmy do tego wskaźnika inwestorów. - powiedział ISBnews Kostowski.

Według jego słów, "ważne" premiery PlayWay planowane w przyszłym roku to "Agony", "Phantom Doctrine", "House Flipper", "UBoot". Gra "Gold Rush", której premiera miała miejsce w mijającym roku, ma przynieść największe efekty w 2018 r.

"Car Mechanic", sztandarowa marka grupy, ma wishlist z 200 tys. graczy na Steam. Jak podał prezes, przyniosła ponad 10 mln zł w 4 miesiące według szacunków SteamSpy. Kolejnymi odmianami serii "Mechanic Simulator" będą Tank Mechanic Simulator i Space Mechanic.

Gra "Phantom Dotcrine" ma planowaną premierę na połowę 2018 r. Odpowiedzialne za grę jest studio Creative Forge, w które zaangażowany jest PlayWay.

Z kolei gra "Agony", której koszty oscylują na poziomie ok. 2,5 mln zł już w pierwszym dniu po premierze ma przynieść zwrot. Gra wyjdzie jednocześnie na PC i konsole. Aktualnie ma 160 tys. na "wishlist" i prezes PlayWay liczy na szybkie osiągnięcie poziomu 200 tys.

W przypadku "Gold Rush" Kostowski wskazał, że gra otrzymała promocję na kanałach Discovery i wskazał, że będą kolejne pola współpracy w medialnym gigantem.

Wśród kolejnych tytułów gra "UBoot" ma być dostępna w połowie 2018 r. Z kolei zespół Duality SA (PlayWay od niedawna jest tu zaangażowany kapitałowo) szykuje grę "Blood Child".

Zagłosuj

Czy często grasz w gry komputerowe?

Liczba głosów:

-PlayWay ma 28 spółek zależnych i niektóre podmioty mogą trafiać na giełdę. Postępujemy tak, jak chcą zespoły i jeśli giełda jest w strategii, to wspieramy tą drogę. Ponadto będziemy przyłączać kolejne spółki i zespoły. - stwierdził Kostowski.

Jedna z inwestycji PlayWay - ECC Games - liczy na wejście na NewConnect na początku 2018 roku.

-PlayWay liczy również na dobre perspektywy na rynku chińskim, gdzie - jak podkreślił Kostowski - realizuje własnymi siłami strategię marketingową, którą wykorzystuje z powodzeniem na swoim dotychczasowych rynkach.

-Obecnie prowadzimy w Chinach ponad 100 kampanii marketingowych na platformach społecznościowych. W efekcie Chiny stały się już jednym z naszych kluczowych rynków. - podsumował prezes.

PlayWay S.A., który w październiku 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier.

ISBnews/OP