Zamknij

Pepco otworzy sklep internetowy. „To konieczność”

16.02.2021 14:37
pepco otworzy e-sklep
fot. Michal Wozniak/East News

Pepco, sieć, która liczy w Polsce ponad tysiąc sklepów, otwiera biznes internetowy. Niebawem klienci zrobią zakupy w e-sklepie.

Pepco otwiera sklep internetowy – potwierdził w rozmowie z serwisem Wiadomościhandlowe.pl  Marcin Stańko, dyrektor operacyjny Pepco Europe.

Zaznaczył, że w dobie pandemii biznes w sieci „to konieczność”. Sklepy stacjonarne w galeriach na długie tygodnie były odcięte od dochodów. Handel w sieci jest szansą na odrobienie pandemicznych strat.

 Pepco otworzy sklep internetowy 

Lockdown jeszcze do niedawna paraliżował handel. Sklepy stacjonarne w galeriach przez kilka tygodni nie mogły funkcjonować, przez co odnotowały gigantyczne straty.

Zyskująca na znaczeniu sprzedaż w sieci stała się okazją do odpracowania długu handlowców. Na założenie e-sklepu zdecydowała się sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych Pepco.

- Na e-commerce zarabiają wszyscy poza firmami handlowymi, a my chcemy stworzyć taki model, w którym będziemy na e-sprzedaży zarabiać. Nie chodzi tylko o to, żeby zaistnieć w internecie, ale by miało to rzeczywisty sens biznesowy – mówi w rozmowie z portalem Wiadomoscihandlowe.pl Marcin Stańko, dyrektor operacyjny Pepco Europe.

Jak dodał przedstawiciel sieci, „od wejścia w e-commerce nie uciekniemy, że to jest konieczność”. Kiedy sieć otworzy e-sklep? Jak czytamy, taki ruch zaplanowany jest „w krótkiej perspektywie”.

- Tak naprawdę za 2-3 miesiące będziemy podejmować decyzję, w którą stronę pójdziemy. Chodzi nam o to, by dobrze to zrobić, a taki projekt zajmuje 2-3 lata - mówi Stańko. 

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl