Zamknij

PKP Intercity wycofało darmową kawę dla pasażerów II klasy

03.02.2020 08:40
Pendolino bez darmowej kawy. Jest decyzja PKP Intercity
fot. Ellyy/Shuterstock (ilustracyjne)

Pasażerowie II klasy pociągów Express Intercity (EIC) oraz Express Intercity Premium (EIP) nie otrzymają już darmowej kawy. Według portalu Polsatnews.pl, spółka PKP Intercity tłumaczy to "przyczynami handlowymi".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

PKP Intercity do tej pory oferował swoim pasażerom w II, jak i I klasie pociągów EIP i EIP darmowy napój - do wyboru kawa, herbata lub woda. 

Zdecydowana większość kursów EIP realizowanych jest przez pociągi Pendolino - najszybsze w taborze narodowego przewoźnika i z najdroższymi biletami dla pasażerów. Okazuje się, że klienci PKP IC w drugiej klasie nie otrzymają już gratisowej kawy.

Zobacz także

"Pasażerom w drugiej klasie rozdajemy teraz wodę gazowaną lub niegazowaną. W pierwszej klasie wszystko zostaje tak, jak było: jadący w niej otrzymują poczęstunek oraz napoje" - przekazali przedstawiciele PKP IC w rozmowie z Polsatnews.pl.

Skąd zmiana? Zdaniem przewoźnika wynika ona z "przyczyn handlowych". PKP Intercity zawarło nową umowę ze spółką Wars S.A., który dostarcza catering w pociągach EIP oraz EIC.

Ciepła kawa i herbata nadal jest dostępna do kupienia w wagonach restauracyjnych PKP IC.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsatnews.pl