Zamknij

Pekao24. Zmiany w logowaniu od 26 października

10.10.2019 12:20
Pekao24. Zmiany w logowaniu od 26 października

Klienci banku Pekao, którzy korzystają z bankowości mobilnej, czekają zmiany od 26 października. Od tego dnia nie będzie można korzystać z serwisu Pekao24 z poziomu przeglądarki internetowej na smartfonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Pekao kontynuuje zmiany dla klientów indywidualnych. Najpierw w sierpniu wyłączono metody autoryzacji transakcji, niezgodnych z nowym prawem unijnym (PSD2), jak token. 

Pod koniec października pojawia się kolejne nowości. Dokładnie od 26 października wycofuje serwis mobilny m.pekao24.pl dla klientów indywidualnych. 

Zobacz także

Klienci będą mogli nadal korzystać ze swojego konta przez telefon używając aplikacji mobilnej PeoPay. Jest ona dostępna na systemy Android i iOS lub przez przeglądarkę mobilną na pełnej wersji serwisu internetowego pekao24.pl.

Pekao - logowanie po nowemu

Ponadto od 14 września obowiązują nowe zasady logowania do bankowości internetowej Pekao.

Podczas logowania do serwisów Pekao24 bank może poprosić dodatkowo o wprowadzenie bezpłatnego kodu autoryzacyjnego z SMS-a lub o potwierdzenie logowania w aplikacji PeoPay.

Dodatkowa weryfikacja tożsamości (tzw. silne uwierzytelnienie) jest wymagane np. przy pierwszym logowaniu lub gdy od ostatniego logowania minęło ponad 90 dni, podczas sprawdzenia historii konta za okres wcześniejszy niż 90 dni wstecz czy podczas pobierania trzeciego i starszych wyciągów bankowych.

Zobacz także

RadioZET.pl