Zamknij

Paweł Rabiej bez odprawy po dymisji w stołecznym ratuszu

13.11.2020 19:33
Paweł Rabiej dostanie odprawę z warszawskiego ratusza?
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Paweł Rabiej, zdymisjonowany wiceprezydent Warszawy, nie dostanie odprawy - potwierdził stołeczny ratusz. Polityk Nowoczesnej stracił stanowisko z powodu wyjazdu za granicę podczas walki z pandemią koronawirusa.

Paweł Rabiej był zastępcą Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, od 2018 roku. Do jego obowiązków należał m.in. obszar ochrony zdrowia. Ratusz od tygodni alarmuje, że z powodu pandemii koronawirusa warszawskie szpitale są na granicy wydajności. 

Mimo to polityk Nowoczesnej zdecydował się na wyjazd za granicę. Trzaskowski podkreślał, że nie miał wiedzy na temat urlopu swojego zastępcy.

Rabiej nie dostanie odprawy po dymsji

Jak przekazała Alicja Pawłowska, zastępca dyrektora Biura Kadr i Szkoleń stołecznego ratusza, Paweł Rabiej został odwołany ze stanowiska wiceprezydenta Warszawy 3 listopada na podstawie zarządzenia prezydenta Rafała Trzaskowskiego z tego samego dnia.

Stosunek pracy zawarty na podstawie powołania z Panem Pawłem Rabiejem rozwiąże się z upływem miesięcznego okresu wypowiedzenia, to jest 31 grudnia 2020 roku (...) Do tego dnia Pan Paweł Rabiej pozostaje w zatrudnieniu w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy

Alicja Pawłowska

Dodała, że w związku z pozostawaniem w zatrudnieniu, Paweł Rabiej został zobowiązany do wykorzystania od dnia odwołania całości przysługującego mu urlopu wypoczynkowego, a następnie do końca okresu wypowiedzenia został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Zobacz także

- Po zakończeniu stosunku pracy zawartego na podstawie powołania, odprawa nie przysługuje - przekazała wiceszefowa Biura Kadr i Szkoleń.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ubiegłym tygodniu podjął decyzję o dymisji wiceprezydenta Pawła Rabieja. Jak podkreślił, dotychczasowy wiceprezydent odpowiedzialny w stołecznym ratuszu za obszar zdrowia, w trudnej sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez jego zgody.

Zobacz także

Rabiej był rekomendowany na stanowisko przez Nowoczesną na mocy umowy koalicyjnej z Platformą Obywatelską z wyborów samorządowych w 2018 r. 

RadioZET.pl/PAP