Zamknij

Browar Tenczynek w rękach Palikota. Biznesmen odkupił go od posła Kukiz'15

Olga Papiernik
26.07.2018 14:57
janusz palikot
fot. M.Lasyk/East News

Jak podaje Gazeta Wyborcza- Poseł Kukiz'15 Marek Jakubik sprzedał browar Tenczynek spółce akcyjnej Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Jej prezesem jest Zbigniew Borowy, a w radzie nadzorczej zasiada Emil Palikot, syn byłego polityka PO. Janusz Palikot również jest mocno powiązany ze spółką. W Manufakturze Piwa, Wódki i Wina pełni funkcję prokurenta. Co oznacza, że jest jej reprezentantem w przypadku dokonywania przez zarząd czynności prawnych.

Palikot inwestuje w piwo

Janusz Palikot w rozmowie z GW przyznał, że - szukając browaru, poznał bardzo dobrze całą branżę i na alkoholu się zna. Już na początku swojej kariery stworzył zakład, który produkował palety eksportujące napoje wyskokowe. Później zajął się produkcją win musujących. Jego obycie w branży alkoholowej skłoniło go do zainwestowania ok. 40 mln zł w browar Tenczynek.

Palikot pytany, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, czy wykupił browar Tenczynek od posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka  odpowiedział - Śmieję się, że liberał o mocno lewicowych poglądach zdołał dogadać się w tej sprawie z nacjonalistą. Negocjacje były twarde i długie. Ale dogadaliśmy się.

GW/WP/OP