Zamknij

Paczkomaty w Żabkach. InPost podpisał umowę z siecią sklepów

12.01.2022 15:17
Paczkomaty w Żabkach. InPost podpisał umowę z siecią sklepów
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/EastNews

Żabka i InPost łączą siły. W sklepach pojawią się paczkomaty typu InDoor. O nawiązaniu współpracy poinformował Wojciech Kądziołka, rzecznik InPost.

Żabka będzie kolejnym podmiotem, w którym klienci InPost będą mogli odebrać zamówione przesyłki. Paczkomaty typu InDoor staną na ternie sklepów w całej Polsce.

W połowie 2021 roku pisaliśmy, że klienci sklepów Biedronka będą mogli odebrać przesyłki pocztowe przy okazji robienia codziennych zakupów. Współpraca państwowej spółki z największym pracodawcą prywatnym w kraju poszerza się.

Paczkomaty InPost w sklepach Żabka

Rzecznik InPost Wojciech Kądziołka uchylił rąbka tajemnicy o współpracy z Żabką podczas wywiadu dla serwisu WirtualneMedia.pl

Nic więcej nie zdradzę ponad to, że Żabka i InPost rozpoczęły pilotaż, w ramach którego w wybranych sklepach sieci pojawiły się paczkomaty InPost typu InDoor. Obie firmy będą wspólnie, dla zwiększenia wygody klientów, rozwijać usługę nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci Żabka, co zwiększy jej dostępność w całej Polsce

Wojciech Kądziołka, rzecznik InPost

Czy paczkomaty zmieszczą się w niewielkich Żabkach? Rzecznik InPost podkreślił, że maszyny zostaną dopasowane do metrażu sklepów. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli paczkomat będzie przepełniony to klient będzie mógł skorzystać z usługi przy sklepowej kasie. Szczegóły współpracy nie zostały jeszcze podane przez żadną ze stron.

Od stycznia 2022 roku wprowadzone zostały zmiany w odbiorze przesyłek z paczkomatów. Wymusił je Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Interwencja instytucji była reakcją na skargi zamawiających.

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl