Zamknij

Niskie osoby nie mogą dosięgnąć do skrytek w paczkomatach

15.02.2020 15:13
Paczkomaty niedostępne dla niskich osób. Prezes InPostu zapowiedział zmiany
fot. Anna Golaszewska/East News (ilustracyjne)

Klienci InPostu o niższym wzroście i z niepełnosprawnościami zgłaszali problemy związane z dostępem do wyższych skrytek w paczkomatach. Prezes firmy Rafał Brzoska zapowiedział dogodne dla nich zmiany.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

InPost, polska firma prowadząca w całym kraju sieć ponad 6 tys. paczkomatów, była krytykowana przez klientów o niskim wzroście i z niepełnosprawnościami.

Sprawę poruszył m.in. blog Bezproblemowi.pl oraz Miniaturowa.pl. - Największym problem jest to, że te paczkomaty mają po 2 metry wysokości, a przy moim wzroście 1,20 to połowa paczek jest dla mnie nie osiągalna - powiedziała Agnieszka Staszków-Bularz, blogerka, w rozmowie z Radiem Opole.

Zobacz także

Podobnych komentarzy w sieci nie brakuje. "Ja sama (165 cm wzrostu) musiałam kiedyś swojego 3-letniego syna praktycznie wsadzić do górnej skrytki, żeby mi pomógł wyciągnąć paczkę. Z boku musiało to wyglądać idiotycznie" - napisała pani Katarzyna na Facebooku.

Osoby z niepełnosprawnościami sugerowali, aby na paczkach dostarczanych przez kurierów do punktów odbioru znajdowała się naklejka. Dzięki niej paczka powinna trafiać do niższych skrytek.

Zobacz także

W ramach akcji rozpropagowania apelu do właścicieli Paczkomatów o pomoc, powstał nawet satyryczny komiks autorstwa Melona.

Na apel zareagował Rafał Brzoska, prezes InPostu.

"Opcja rezerwacji skrytki niskiej będzie dostępna, ale zmienia cały system stad mega skomplikowane, ale pracujemy. Wierzę, że 2020 to rok wdrożenia -osobiście pushuję" - napisał w komentarzu Brzoska.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/Radio Opole