Zamknij

PZU ostrzega przed fałszywymi wiadomościami od oszustów

11.10.2019 19:34
PZU ostrzega przed oszustami
fot. Shutterstock/Pavel Kapysh

PZU ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod firmę. Poprzez fałszywe wiadomości, chcą wyłudzić pieniądze od ubezpieczonych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Oszuści podszywający się pod PZU wysyłają do klientów firmy fałszywe SMS-y i maile. 

Zobacz także

Jak ostrzega PZU, w treści wiadomości mogą znajdować się na przykład informacje o kończącej się polisie lub fakturze za usługi, czy wymaganej płatności. 

Taka wiadomość nie pochodzi od PZU. W wiadomości może znajdować się link do rzekomego operatora płatności, pobierającego je w imieniu PZU.  W żadnym wypadku nie pobieraj takiej wiadomości mailowej i nie korzystaj z linka w wiadomości SMS. Jeśli już do tego doszło, jak najszybciej przeskanuj swój komputer i telefon programem antywirusowym oraz dokonaj zmiany ważnych haseł

– czytamy w komunikacie.

To kolejny przypadek wykorzystania przez oszustów dużej instytucji. Jeszcze w tym tygodniu firma telekomunikacyjna sieci Orange alarmowała o fałszywych fakturach wysyłanych do klientów.

Zobacz także

W ostatnim czasie oszuści podszywali się także pod pracowników banków a nawet pod urząd skarbowy. Celem jest wyłudzenie pieniędzy dzięki fałszywej informacji o zaległej zapłacie abonamentu czy należnym podatku.

RadioZET.pl