Zamknij

PKP Intercity uruchamia dodatkowe pociągi na długie weekendy

25.10.2019 14:09
PKP Intercity. Rozkład jazdy na długi weekend. Jak pojadą pociągi na Wszystkich Świętych?
fot. Lidia Muhamadeeva/Shutterstock (ilustracyjne)

Na długie weekendy w listopadzie PKP Intercity przygotowało dodatkowe składy. Pojawią się na trasach m.in. do Warszawy, Wrocławia, Gdyni czy Łodzi. Pomocą dla pasażerów będą również służyli mobilni informatorzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Gdzie pojawią się dodatkowe pociągi?

PKP Intercity zaplanowało uruchomienie dodatkowych pociągów:

  • IC Odra relacji Warszawa – Wrocław – 2 listopada,
  • IC Odra relacji Wrocław – Warszawa – 3 listopada,
  • EIC Ślęża relacji Wrocław – Gdynia – 2 i 9 listopada,
  • EIC Ślęża relacji Gdynia – Wrocław – 3 i 11 listopada,
  • TLK Jagna relacji Łódź – Gdynia i Gdynia – Łódź – 1, 3, 9 i 11 listopada,
  • TLK Zamoyski relacji Przemyśl – Kraków – 3 i 11 listopada,
  • TLK Malinowski BIS relacji Kraków – Warszawa – 3 i 11 listopada,
  • TLK Pobrzeże BIS relacji Łódź – Warszawa – Gdynia – 1 i 9 listopada,
  • TLK Pobrzeże BIS relacji Gdynia – Warszawa – Łódź – 3 i 11 listopada.

Zobacz także

Spółka zapowiedziała też, że będzie na bieżąco monitorować frekwencję w swoich składach i "jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, uzupełni je dodatkowymi wagonami".

Pasażerom w odnalezieniu swojego pociągu będą pomagać mobilni informatorzy.

W czwartek 31 października oraz w niedzielę 3 listopada, jak również w piątek 8 i poniedziałek 11 listopada na 10 dworcach w największych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Zobacz także

Zniżki dla pasażerów

Pasażerom, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem, przewoźnik proponuje promocje.

Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20 proc. Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10 proc.

Jak zaznaczyła spółka, również kupując bilety w ostatniej chwili można liczyć na tańsze podróżowanie.

"Bilety weekendowe, umożliwiające wielokrotne przejazdy, są ważne od godziny 19 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych" - przypomniano w komunikacie PKP IC.

Dodano, że w okresie długich weekendów listopadowych obowiązują: od 31 października od godziny 19 do 4 listopada 2019 roku do godziny 6 oraz od 8 listopada 2019 roku od godziny 19 do 12 listopada 2019 r. do godziny 6.

Zobacz także

"Wybierając bilet weekendowy za 81 zł, można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem Weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł" - podała spółka kolejowa.

Osobom planującym wyjazd z najbliższymi PKP Intercity ofertuje Bilet Rodzinny. "Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Każdy wówczas otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet" - napisano.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia ponad 380 pociągów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP