Zamknij

Weekendowe przerwy w bankach. O czym powinni pamiętać klienci?

21.08.2020 16:49
PKO. Santander. mBank. ING. Weekendowe przerwy w bankach
fot. Vital Safo/Shutterstock (ilustracyjne)

Santander, mBank, Millennium czy PKO BP - to tylko niektóre duże banki, które w weekend 21-23 sierpnia zapowiedziały przerwy techniczne. 

Klienci kilku największych banków w najbliższy weekend powinni przygotować się na trudności z dostępem do wszystkich usług, jak aplikacja mobilna czy bankowość internetowa. Nie od dziś instytucje finansowe wykorzystują dni weekendowe do przeprowadzania planowanych przeglądów technicznych. 

Dlaczego? Większość standardowych operacji bankowych wykonywanych przez system Elixir odbywa się od poniedziałku do piątku. Tylko za dodatkową opłatą można dokonać migracji środków pomiędzy kontami w weekendy. Na co powinni przygotować się klienci w weekend?

BOŚ Bank

Jak podał portal Bankier.pl, od północy do godziny 12 w sobotę 22 sierpnia niedostępne będą systemy bankowości internetowej, telefonicznej oraz mobilnej. Bank Ochrony Środowiska tłumaczy, że powodem są prace serwisowe.

Zobacz także

BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości poinformował, że w weekend będzie przeprowadzał prace serwisowe. Z tego powodu od godziny 21 w sobotę 22 sierpnia do godziny 10 w niedzielę 23 sierpnia klienci banku nie zalogują się do systemów bankowości elektronicznej.

Getin Bank

Od godz. 22:50 w piątek 21 sierpnia do godz. 9 w sobotę 22 sierpnia klientów Getin Banku czekają utrudnienia podczas korzystania z bankowości internetowej oraz mobilnej.

ING Bank Śląski

Od północy do godziny 5:30 w niedzielę 23 sierpnia ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe. Z tego powodu niedostępne będą płatności 3DSecure, aktywacja karty, zmiana limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN, zamawianie kart płatniczych, przypisanie do telefonu kart w aplikacji mobilnej, dodawanie kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych, przelewy z rachunku karty kredytowej, operacje na kartach w bankowości elektronicznej, pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych, wpłaty we wpłatomatach (również z wpłat realizowanych kodem BLIK), aktywacja usług i nowych produktów.

Zobacz także

mBank

W niedzielę 23 sierpnia mBank pomiędzy godziną 2 a 7:30 niedostępne będą płatności kartą, wypłaty gotówki z bankomatów oraz wpłaty środków przez wpłatomaty. Również tego samego dnia od godziny 2 do 9 klienci nie zapłacą za zakupy w internecie. Dodatkowo pomiędzy godziną 2 do 9:30 niedostępna będzie bankowość internetowa oraz mobilna. Dodatkowo w niedzielę 23 sierpnia w godzinach od 0:30 do 4:30 klienci banku muszą liczyć się z utrudnieniami podczas płatności Blik.

Millennium Bank

Od godziny 22 w piątek 21 sierpnia do godziny 23 w sobotę 22 sierpnia klienci Millennium Banku nie będą w stanie normalnie korzystać z e-usług oraz profilu zaufanego. Przez prawie dobę bank zapowiedział przeprowadzenie prac serwisowych.

Nest Bank

Klientów Nest Banku czeka przerwa techniczna od godziny 18 w piątek 21 sierpnia do godziny 9 w niedzielę 23 sierpnia. Wówczas będzie utrudnione składanie wniosków i dyspozycji dostępnych w zakładce Centrum kontaktu oraz Pasaż produktów.

Zobacz także

PKO BP

Przez dwie godziny (2-4 w nocy) w niedzielę 23 sierpnia klienci PKO Banku Polskiego nie skorzystają z usług serwisu bankowości internetowej, telefonicznej oraz mobilnej. Podczas przerwy technicznej niedostępne będą płatności za zakupy internetowe za pośrednictwem usługi „Płacę z iPKO”.

Santander

W sobotę 22 sierpnia od północy do godz. 6 potrwają prace serwisowe w Santander Bank Polska. Wówczas niedostępna będzie bankowość internetowa, mobilna, płatności Blik, Przelewy24 oraz przelewy zwykłe i natychmiastowe.

RadioZET.pl/Bankier.pl