Zamknij

Przerwy techniczne w bankach. Weekend z utrudnieniami dla klientów

20.11.2020 12:21
Przerwy techniczne w bankach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Większość banków w najbliższy weekend 21 i 22 listopada szykuje prace modernizacyjne. O utrudnieniach informuje też Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Banki ogłosiły przerwy techniczne. W najbliższy weekend: 21 i 22 listopada, w godzinach nocnych, nastąpi przerwa techniczna w dostępności systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir – informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Ponadto o utrudnieniach informuje m.in. bank PKO BP, Santander, Alior Bank, mBank, ING Bank Śląski, Millennium, BOŚ czy Idea Bank.

Przelew lepiej zaplanować wcześniej. KIR o utrudnieniach

Krajowa Izba Rozliczeniowa jest operatorem systemu szybkich przelewów Express Elixir. W najnowszym komunikacie czytamy, że na najbliższy weekend zaplanowane są prace techniczne. Modernizacja systemu będzie miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę 22 listopada.

Zobacz także

W tym czasie w systemie Express Elixir nie będą procesowane przelewy natychmiastowe, w tym także międzybankowe płatności na numer telefonu w systemie Blik.

„Z uwagi na specyfikę działania poszczególnych systemów bankowych, o konkretnych godzinach niedostępności Express Elixir banki informują swoich klientów indywidualnie”- czytamy w komunikacie KIR.

Zobacz także

Przelewy w ramach systemu Express Elixir realizowane są, co do zasady, całą dobę 7 dni w tygodniu. System ten umożliwia natychmiastowe przesyłanie pieniędzy na rachunki bankowe czy na telefon w systemie Blik.

PKO BP, Alior Bank, mBank, Idea Bank. Utrudnienia dla klientów

Serwis Bankier.pl poinformował o weekendowych utrudnieniach w poszczególnych bankach. Najbliższe dni przyniosą utrudnienia m.in. dla klientów banku PKO BP. Od północy 22 listopada niedostępny dla klientów będzie serwis internetowy, telefoniczny, iPKO biznes oraz usługa "Płacę i iPKO". Nie będzie też możliwości skorzystania z aplikacji IKO, płatności zbliżeniowe nie będą możliwe do 6 rano tego dnia. W związku z zapowiedzią KIR, klienci PKO BP nie zrealizują szybkich przelewów w sobotę (21 listopada) i niedzielę (22 listopada) pomiędzy północą a godziną 7:30.

Santander Bank zaplanował prace modernizacyjne na noc z piątku na sobotę (z 20 na 21 listopada) pomiędzy godziną 23:00 a 7:00 następnego dnia rano. W tym czasie klienci nie skorzystają z usług bankowości internetowej oraz mobilnej. Wcześniej, o godzinie 22:00 w piątek, wyłączone zostaną przelewy natychmiastowe, Kantor, Przelewy24 oraz płatności Blik.

Zobacz także

Alior bank zapowiada prace serwisowe na sobotę 21 listopada między północą a godziną 3 w nocy. Aplikacja mobilna i serwis internetowy nie będą działać.

Klienci mBanku nie wypłacą gotówki i nie zapłacą kartą w niedzielę 22 listopada między 2 w nocy a 8:50. Do godziny 10:45 tego dnia nie będą działały płatności online i serwis internetowy. Przelewy ekspresowe nie będą dostępne z soboty na niedzielę między północą o 7:30.

W Banku Millennium przerwa techniczna zaplanowana jest na sobotę (21 listopada). Pomiędzy północą a godziną 2:40 niedostępny będzie system bankowości internetowej, aplikacja mobilna, płatności Blik, płatności kartami w internecie (debetowe, kredytowe i korporacyjne) oraz infolinia.

Z soboty na niedzielę od północy do 5:30 rano klienci ING Banku Śląskiego nie wypłacą pieniędzy, nie skorzystają z Blika i nie zrealizują szybkich przelewów.

Prace techniczne planuje też Bank Ochrony Środowiska. W nocy z soboty na niedzielę klienci nie skorzystają z usług bankowości internetowej, aplikacji mobilnej oraz usługi TeleBOŚ. Bank Polskiej Spółdzielczości także tej samej nocy planuje modernizacje.

W nocy z piątku na sobotę (do 8:30) i z soboty na niedzielę (do 12:00) dla klientów Getin Bank niedostępny będzie system bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna. Z piątku na sobotę do godziny 6 rano nie będzie działać także serwis i aplikacja Idea Banku. W sobotnie popołudnie od godziny 14 do 20:00 klienci Toyota Banku nie skorzystają z bankowości elektronicznej.

RadioZET.pl/KIR/Bankier.pl