Zamknij

Prace serwisowe w bankach. Nie będzie można korzystać z bankomatów

22.11.2019 15:09
PKO BP. mBank. ING Bank Śląski. BNP Paribas. Prace serwisowe w bankach
fot. Peggy_Marco/Pixabay (ilustracyjne)

Brak możliwości płacenia kartą, wypłaty z bankomatów oraz zalogowania się do bankowości internetowej – takie problemy czekają w weekend klientów PKO BP, mBanku, ING Banku Śląskiego oraz BNP Paribas. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Niektóre działające w Polsce banki zaplanowały w weekend 22-24 listopada prace serwisowe. Z tego powodu klienci mogą mieć problemy z dostępem do swoich rachunków, płaceniem kartą oraz logowaniem się do bankowości internetowej.

PKO BP

W niedzielę, 24 listopada, od północy do godz. 13 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”.

Ponadto w niedzielę od godz. 0:00 do godz. 6:00 aplikacja IKO nie będzie działać, a w godz. od 6 do 13 działanie aplikacji IKO będzie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą BLIK.

Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać bez zakłóceń.

Zobacz także

mBank

W weekend, od 23 do 24 listopada mBank przeprowadzi prace techniczne. Oznacza to, że część usług dla klientów będzie niedostępna.

W godzinach od 02:30 do 07:30 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają ze wpłatomatu.
Z kolei pomiędzy godz. 02:30 a 09:30 klienci mBanku nie zalogują się na swoje konto w internecie i nie skorzystają z aplikacji mobilnej. Nie złożą również żadnego wniosku pomiędzy godz. 2:00 - 10:00.
Podczas przerwy klienci dodzwonią się na mLinię, skontaktują się z Ekspertem online. W godzinach 22-10 uzyskają informacje o ofercie, jednak nie zrealizują żadnej operacji.

Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę” – radzi swoim klientom mBank.

Zobacz także

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę z 23 na 24 listopada od godziny 0:00 do 5:30 ING Bank Śląski zaplanował prace serwisowe

W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z:

 • bankomatów i wpłatomatów,
 • systemu Moje ING i jego wersji mobilnej,
 • systemu ING Business i jego wersji mobilnej,
 • płatności BLIK,
 • przelewów ekspresowych,
 • płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

W tym czasie nie będzie można również:

 • aktywować kart i nadawać kodów PIN,
 • zamówić karty Mastercard w telefonie, 
 • przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności), 
 • dodać karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Google Pay, 
 • zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej.

Zobacz także

Jak się do tego przygotować? „Jeśli możesz, wypłać potrzebną gotówkę i zrób przelewy oraz zakupy w internecie wcześniej” – napisał w oświadczeniu ING Bank Ślaski.

Ponadto w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 24 na 25 listopada) od godz. 2:00 do 2:30 ING Bank Śląski planuje prace serwisowe. W tym czasie klienci nie zrobią wpłat kartą w urządzeniach gotówkowych sieci Planet Cash oraz wpłat kodem BLIK i kartą w urządzeniach gotówkowych ING.

BNP Paribas

Od 22 listopada (piątek) godz. 23:00 do 23 listopada (sobota) godz. 6 systemy bankowości internetowej i mobilnej Banku BNP Paribas (Pl@net, BiznesPl@net, Mobile BiznesPl@net) będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe.

Jednak klienci tego banku będą mogli w weekend korzystać z karty czy wypłacać pieniądze z bankomatu.

„Jednocześnie zapewniamy, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez żadnych zakłóceń. Zachęcamy do korzystania z nowoczesnych systemów bankowości internetowej i mobilnej GOonline i GOmobile 2.0” – napisał w komunikacie BNP Paribas.

Zobacz także

RadioZET.pl