Zamknij

PKO BP chce pozyskać specjalistów z branży IT

Olga Papiernik
10.01.2018 13:19
PKO BP chce pozyskać specjalistów z branży IT
fot. East News

PKO Bank Polski podpisał umowę o współpracy z Politechniką Rzeszowską w obszarze m.in. prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, organizacji staży i praktyk studenckich oraz realizacji szkoleń, seminariów i warsztatów poświęconych tematyce finansowej, podał bank.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Dla PKO BP współpraca z rzeszowską uczelnią ma szczególne znaczenie w obszarze pozyskiwania specjalistów z branży IT. Politechnice ułatwi ona przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy oraz pomoże w wyznaczaniu kierunków kształcenia odpowiadających oczekiwaniom biznesu, podkreślono w komunikacie. 

PKO Bank Polski wysoko ocenia poziom wykształcenia absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, którzy są zatrudnieni w Banku. Osoby te pracują przy centralnym systemie bankowym, który obsługuje 9 mln klientów i ponad 20% transakcji finansowych w Polsce. Szczególnie ważna jest ich umiejętność obsługi systemów MainFrame, co wyróżnia absolwentów Politechniki Rzeszowskiej spośród innych uczelni - podkreślił dyrektor Pionu Eksploatacji i Infrastruktury Andrzej Leszczyński.

Bank wskazał też, że cenieni są także absolwenci Politechniki Rzeszowskiej zatrudnieni w sieci sprzedaży oraz Contact Center PKO Banku Polskiego.

Efektem podpisanej umowy będzie współpraca w zakresie organizacji praktyk i staży studenckich, szkoleń, seminariów i warsztatów o tematyce finansowej oraz udział pracowników banku w wydarzeniach realizowanych na politechnice. W planach jest także wspólne prowadzenie analiz teoretycznych, badań eksperymentalnych oraz współpraca badawcza i udział przedstawicieli banku w projektach naukowych. Obie strony będą też promować wspólne przedsięwzięcia i efekty prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.

"Umowa jest kolejnym krokiem PKO Banku Polskiego w kierunku zacieśniania współpracy z najbardziej prężnymi ośrodkami akademickimi. Bank od lat realizuje wspólne projekty m.in. z SGH, Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Politechniką Wrocławską, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Bankowi eksperci prowadzą wykłady i warsztaty tematyczne na tych uczelniach" - czytamy dalej.

ISBnews/OP