Zamknij

Weekendowe przerwy w bankach. Na co powinni przygotować się klienci

28.08.2020 16:44
Prace serwisowe w 4 bankach
fot. Shutterstock/PureSolution (ilustracyjne)

Klienci czterech banków mogą mieć problemy z płatnościami czy logowaniem się do serwisu. PKO BP, ING Bank Śląski, BNP Paribas i Idea Bank informują o przerwach technicznych.

Cztery banki - PKO BP, ING Bank Śląski, BNP Paribas oraz Idea Bank – zapowiedziały na najbliższy weekend prace serwisowe – poinformował portal Bankier.pl.

Klienci mogą mieć problem z logowaniem do serwisu, płatnościami kartą czy wypłatą gotówki. Prace serwisowe trwać mają około dwóch godzin. 

Prace serwisowe w czterech bankach. Na co powinni przygotować się klienci?

Bank PKO BP poinformował, że w sobotę 29 sierpnia od godziny 23:30 planuje prace serwisowe, które potrwają do niedzieli do około 1 w nocy. Klienci banku w tych godzinach nie będą mieli dostępu do aplikacji mobilnej iPKO Biznes w wersji pełnej oraz w trybie użytkownika kart. „Nie będzie także możliwa personalizacja tokena mobilnego oraz zmiana PIN-u do tokena” – informuje bank. Bankowość elektroniczna, w tym aplikacja mają w tym czasie działać bez zakłóceń.

Zobacz także

Na problemy z kartami płatniczymi sobotniej nocy muszą przygotować się klienci ING Banku Śląskiego, który w nocy z 29 na 30 sierpnia planuje prace serwisowe kart płatniczych. Bank informuje o utrudnionym dostępie do niektórych funkcji obsługowych kart, np. zastrzegania online - zarówno w Moim ING jak i w ING Business oraz w aplikacjach mobilnych. W czasie prac serwisowych niemożliwe będzie też zamówienie kart płatniczych, aktywowanie kart i wykonywanie operacji na rachunku kart kredytowych.

Bank uspokaja jednak, że w czasie prac serwisowych możliwe będą płatności kartą w sklepach i w sieci. W przypadku płatności kartą kredytową, zmiana salda i historii widoczna będzie dopiero po zakończeniu prac. Mogą natomiast wystąpić przerwy w działaniu bankomatów i wpłatomatów sieci ING i Planet Cash, co ma związek z pracami serwisowymi urządzeń ING/Planet Cash.

Zobacz także

Bank BNP Paribas planuje w nocy z 31 sierpnia na 1 września prace technologiczne, przez co serwis www.bnpparibas.pl będzie chwilowo niedostępny. Kolejne prace serwisowe zaplanowano w nocy z 2 na 3 września. Wówczas serwis także nie będzie działał.

Bankier.pl pisze także o możliwych utrudnieniach dla klientów Idea Banku. W nocy z piątku na sobotę z 28 na 29 sierpnia w godzinach od 22 do 6 rano niedostępna będzie bankowość internetowa i mobilna.

RadioZET.pl/Bankier.pl