Zamknij

Skarbówka pomoże głuchoniemym rozliczyć PIT

27.02.2020 14:58
PIT. Urzędnicy pomogą gluchoniemym
fot. Shutterstock/ Rafal Olechowski

Krajowa Administracja Skarbowa i Polski Związek Głuchych ruszają na pomoc niepełnosprawnym przy rocznym rozliczeniu PIT.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych (PZG) organizują akcję, która pomoże osobom głuchoniemym i niedosłyszącym złożyć roczne rozliczenie PIT.

Jak informuje resort finansów, tłumacze języka migowego z PZG będą dostępni 9 marca i 2 kwietnia 2020 roku w wybranych urzędach skarbowych na terenie całego kraju. Podatnicy będą mogli liczyć na pomoc przy wypełnieniu i złożeniu PIT.

Zobacz także

Tłumacze w większości urzędów pomagać oni będą osobiście. W urzędach skarbowych w Kielcach, Olsztynie, Rzeszowie i Warszawie osoby głuchonieme i niedosłyszące będą mogły liczyć na wsparcie tłumacza języka migowego on-line, natomiast w urzędzie skarbowym w Łodzi – videotłumacza języka migowego.

Resort finansów przypomina, że podatnik może udać się do dowolnej placówki, nawet tej, która nie jest jego właściwym miejscowo urzędem skarbowym. Na miejscu głuchoniemi skorzystają z usługi Twój e-PIT lub złożą deklarację w wersji papierowej.

Zobacz także

Ministerstwo przypomina, że od 1 kwietnia 2012 roku osoby, które mają trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się i wymagają w związku z tym wsparcia w kontaktach z organami administracji publicznej, przy załatwianiu spraw w urzędach mogą korzystać ze środków wspierających komunikowanie się, w szczególności z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza przewodnika. Pomoc jest bezpłatna, lecz często wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Ostatecznym terminem złożenia deklaracji podatkowych jest 30 kwietnia 2020 roku. Cześć zeznań podatkowych można złożyć korzystając z usługi Twój e-PIT. Można także przesłać gotowy formularz elektronicznie lub wybrać tradycyjną metodę – udać się do urzędu skarbowego i wypełnić druk.

WAŻNE

Twój 1 procent może wiele zmienić! Wypełniając w zeznaniu podatkowym te kilka pól więcej pomagasz! Wystarczy, że wpiszesz KRS Fundacji Radia Zet 0000127204

RadioZET.pl