Zamknij

KAS: urzędy skarbowe obsługują podatników przez trzy dni w tygodniu

27.05.2020 18:14
PIT w urzędzie skarbowym. Kiedy i w jakich godzinach można rozliczyć PIT
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Zbliża się termin rozliczenia się ze skarbówką. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, kiedy można załatwić sprawy podatkowe w urzędach.

- W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, podatnicy mogą być obsłużeni w urzędach skarbowych - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Urzędy skarbowe są otwarte trzy dni w tygodniu, z wyjątkiem województwa śląskiego, gdzie z powodu epidemii otwarte są dwa dni w tygodniu.

Skarbówka zachęca do rozliczeń elektronicznych

KAS zachęca do korzystania elektronicznych form kontaktu ze skarbówką.

W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, podatnicy są obsługiwani w urzędach skarbowych przez trzy dni w tygodniu, w poniedziałek, środę i piątek 

– dodaje KAS

Wizyta w urzędzie będzie możliwa w poniedziałek w godzinach 12-18, w środę w godzinach 9-15, w piątek w godzinach 9-13.

Zobacz także

"Z uwagi na sytuację epidemiczną w województwie śląskim, urzędy skarbowe w tym regionie otwarte są dla podatników tylko w środy i piątki, w godzinach od 9:00 do 13:00" - zastrzeżono.

KAS zaznacza, że we wszystkich jednostkach administracji skarbowej klienci są przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Zobacz także

Jak rozliczyć PIT bez wychodzenia z domu?

Tylko do 1 czerwca można będzie przesłać PIT skarbówce.

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 w internetowej usłudze Twój e-PIT zeznanie podatkowe zostało automatycznie zaakceptowane (jeśli wcześniej nie zostało złożone samodzielnie). Stało się tak 30 kwietnia - do tego dnia można było edytować wstępnie wypełnione przez skarbówkę zeznanie podatkowe w systemie Twój e-PIT.   

Zobacz także

Gdyby okazało się, że automatycznie zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to nadal zrobić zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Osoby prowadzące działalność gospodarczą samodzielnie wypełniają i przesyłają zeznanie do urzędu skarbowego.

Po 30 kwietnia nadal można skorzystać z usługi i do 1 czerwca, poprzez opcję korekty deklaracji, która została automatycznie zaakceptowana, złożyć swój PIT.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Te i wszystkie inne zeznania można złożyć zarówno papierowo, jak i elektronicznie. Skarbówka namawia do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Druki można przesłać skarbówce także dzięki usłudze e-Deklaracje.

WAŻNE

Twój 1 procent może wiele zmienić! Wypełniając w zeznaniu podatkowym te kilka pól więcej pomagasz! Wystarczy, że wpiszesz KRS Fundacji Radia Zet 0000127204

RadioZET.pl/PAP