Zamknij

Uwaga na oszustów. Chodzi o rozliczenie PIT

15.02.2020 14:11
PIT 2020. Uwaga na oszustów. Fałszywe maile
fot. Shutterstock/Lifestyle discover (ilustracyjne)

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod skarbówkę i rozsyłają podatnikom fałszywe wiadomości o rozliczeniu PIT.

 Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów” – czytamy w komunikacie resortu.

Ministerstwo informuje jednocześnie, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl.

MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych wiadomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych. Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać 

alarmuje resort

PIT za 2019 rok

Już teraz możemy rozliczyć się ze skarbówką. W przypadku formularzy PIT-36 i PIT-28 (bez części dot. prowadzenia działalności gospodarczej), PIT-37 i PIT-28 możemy zrobić to za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Podatnicy mogą nadal przesłać formularz elektronicznie, lub udać się do urzędu skarbowego. Co do zasady, powinny zrobić do to 30 kwietnia 2020 roku. Jedynie PIT-28 należy złożyć do 2 marca 2020 roku.

Zobacz także

Program Twój e-PIT wystartował 15 lutego. Podatnicy po zalogowaniu się znajdą tam automatycznie przygotowane zeznania. Mogą je zaakceptować, odrzucić i rozliczyć się na własną rękę lub wprowadzić poprawki np. dodać ulgi podatkowe.

RadioZET.pl