Zamknij

Twój e-PIT. Złożono już 4 mln deklaracji

20.04.2020 13:11
PIT 2020. Do kiedy? Złożono już 4 mln deklaracji przez Twój e-PIT
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (ilustracyjne)

Do tej pory 4 mln podatników złożyło swoje zeznania finansowe przez usługę Twój e-PIT. Składanie deklaracji za 2019 roku zostało przedłużone do końca maja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Twój e-PIT to internetowa usługa, w której można podejrzeć i zaakceptować deklaracje podatkowe, wypełnione wstępnie przez administrację skarbową.

- Korzystając z usługi Twój e-PIT złożono 4 miliony zeznań podatkowych za 2019 rok - poinformował Paweł Jurek, rzecznik ministra finansów. Usługa ta pozwala rozliczyć PIT 21 mln podatników.

Zobacz także

Paweł Jurek dodał, że w praktyce swój PIT za pomocą tej usługi rozliczyło więcej niż 4 mln osób, ponieważ część e-zeznań było rozliczanych wspólnie przez małżonków.

Obecnie Twój e-PIT cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem niż w pierwszym premierowym roku funkcjonowania. Dla porównania czteromilionowa deklaracja została złożona tydzień wcześniej niż przed rokiem

Paweł Jurek

Przypomniał, że usługa Twój e-PIT pozwala rozliczyć się 21 milionom podatników.

Zobacz także

PIT. Do kiedy?

Twój e-PIT to automatyczne zeznanie podatkowe, które można przez internet skorygować, zaakcentować, bądź nie robić nic.

W tej ostatniej sytuacji, 30 kwietnia system automatycznie zaakceptuje przygotowaną deklarację. Po tej dacie, czyli po 30 kwietnia, można złożyć korektę zeznania również za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Z powodu epidemii koronawirusa rząd zdecydował się na wydłużenie okresu składania rocznych deklaracji podatkowych. Zamiast do końca kwietnia, można to zrobić bez konsekwencji do 31 maja. Ta data akurat wypada w niedzielę, co oznacza, że w praktyce można składać PIT-y do 1 czerwca.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP