Zamknij

Ostatnie chwile na PIT-11. Deklaracje tylko do końca stycznia

31.01.2020 12:09
PIT-11. Obowiązki płatnika. Terminy. PIT 2020
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

Druk PIT-11 można przesłać skarbówce tylko do 31 stycznia 2020 roku. Chodzi o informację o zarobkach pracowników w 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

To ważny dzień dla pracodawców. Tylko do 31 stycznia mogą przesłać skarbówce deklarację PIT-11. Chodzi o informację o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2019 rok.

 

Resort finansów przypomina, że w rozliczeniu za 2019 rok, obowiązującą wersją PIT-11 jest druk numer 25. Tylko ta wersja uwzględnia wprowadzoną w 2019 roku ulgę dla młodych do 25. roku życia, czyli zwolnienie z PIT. Poniżej załączamy prawidłową wersję.

PIT-11 dla urzędu skarbowego należy sporządzić i wysłać wyłącznie elektronicznie. Jak podpisać taki dokument? Pracodawcy nie zawsze muszą korzystać z podpisu elektronicznego.

W większości przypadków wystarczającym rozwiązaniem będzie wpisanie danych autoryzujących. Mowa tutaj głównie o osobach fizycznych. Pozostali płatnicy (np. spółka z o.o.) muszą nabyć w tym celu e-podpis.

Z danych Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że do urzędu wpłynęło już 29,5 miliona druków PIT-11.

Termin przekazania PIT-11 skarbówce mija 31 stycznia, zaś na przekazanie druków pracownikom, firmy mają więcej czasu. Płatnicy (w tym pracodawcy i organy rentowe) mają czas do końca lutego na przesłanie informacji PIT-11 osobom fizycznym. Ponieważ ostatni dzień lutego 2020 roku przypada w sobotę to, zgodnie z Ordynacją podatkową, płatnicy mogą przesłać te informacje do poniedziałku 2 marca 2020 roku.

Zobacz także

Za spóźnienia będzie grzywna

Przesłanie skarbówce PIT-11 w lutym lub później będzie wiązało się z karą grzywny za wykroczenie skarbowe. W przypadku, gdy informacja PIT-11 nie została dostarczona do urzędu skarbowego w wyznaczonym terminie, należy tego dokonać niezwłocznie, a do informacji pracodawca może dołączyć czynny żal.

>>Więcej na ten temat dowiesz się tutaj:  jak uniknąć kar skarbowych, czyli jak działa czynny żal <<

RadioZET.pl