Zamknij

PGNiG ma umowę z Gaz-Systemem na przesył gazu w ramach Baltc Pipe

Olga Papiernik
22.01.2018 16:31
PGNiG ma umowę z Gaz-Systemem na przesył gazu w ramach Baltc Pipe
fot. Erlend Ekseth on Unsplash

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarło w ramach procedury Open Season 2017 projektu Baltic Pipe umowę z Gaz-Systemem na świadczenie usług przesyłu gazu w okresie od 1 października 2022 r. do 30 września 2037 r.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Spółka poinformuje osobnym raportem bieżącym o zawarciu drugiej umowy przesyłowej z Energinet, podano w komunikacie.

Zawarcie umów przesyłowych z operatorami systemów przesyłowych, tj. Gaz-Systemem oraz Energinet o łącznej wartości 8,1 mld zł będzie ostatnim etapem Open Season 2017, wyjśniono.

Pod koniec października 2017 r. PGNiG złożyło wiążącą ofertę na rezerwację przepustowości w okresie od 1 października 2022 r. do 30 września 2037 r. w ramach II fazy procedury Open Season projektu Baltic Pipe. Zobowiązanie określono na kwotę o wartości szacunkowej 8,1 mld zł.

Zobacz także

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą, importem i eksportem gazu ziemnego, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

ISBnews/OP