Zamknij

PGE Obrót: fałszywe SMS-y o planowych wyłączeniach prądu

03.02.2020 11:18
PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami w sprawie wyłączenia prądu
fot. oatawa/Shutterstock (ilustracyjne)

Uwaga na fałszywe SMS-y z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami - ostrzegła klientów spółka energetyczna PGE Obrót z Rzeszowa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik spółki Mariusz Majewski, w SMS-ach znajduje się link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, a stamtąd do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej.

Rzecznik przypomniał, że gdy logujemy się do PGE eBOK na stronie internetowej, witryna powinna być zabezpieczona – świadczy o tym symbol szarej kłódki.

Zobacz także

Po zalogowaniu należy sprawdzić zakładkę "Finanse", aby potwierdzić prawdziwość faktur oraz danych. Zanim dokona się płatności, należy zweryfikować dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie

Mariusz Majewski

Rzecznik PGE przypomniał, że fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości klienci PGE mogą kontaktować się z Infolinią spółki pod numerem (+48) 422 222 222.

Zobacz także

Zdaniem rzecznika działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

RadioZET.pl/PAP