Zamknij

Ryszard Petru wraca do biznesu. Czym się zajmie?

27.11.2019 11:02
PETRU FINANSE. Ryszard Petru z polityki przechodzi do biznesu
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Ryszard Petru z polityki przechodzi do biznesu. Teraz oferuje firmom usługi doradztwa finansowego. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin 

Ryszard Petru, ekonomista z wykształcenia, przez lata związany z Nowoczesną a ostatnio także z kołem poselskim Teraz! wraca do biznesu. Petru ogłosił odstawienie polityki na drugi plan na rzecz prowadzenia własnej działalności.

Zgodnie z deklaracją złożoną w lipcu tego roku powróciłem do biznesu. W poniższym poście przedstawiam zakres usług, który oferujemy polskim przedsiębiorcom jak również osobom indywidualnym. Oferta tych usług bazuje na doświadczeniu zespołu, z którym współpracuję, zdobytym zarówno w bankowości, firmach konsultingowych, jak i w realnej gospodarce

– ogłosił w mediach społecznościowych.

Zaprezentował także swoją stronę internetową, która jeszcze niedawno nie działała, co szybko wytknęli mu internauci. „Z góry przepraszam tych, którzy nie mogą obecnie wejść na strone www. Zbyt dużo wejść .....” – napisał Petru.

Zobacz także

Ze strony internetowej dowiadujemy się, że firma Petru – „PETRU FINANSE” zajmuje się doradztwem w zakresie pozyskiwania kapitały, sukcesji, analiz czy kursów walutowych.

PETRU FINANSE
fot. www.petru.pl

„Jeśli bowiem firma doświadcza trudności, ma problemy z płynnością, wymaga restrukturyzacji, możemy pomóc w renegocjacji umów z bankami, przemodelowania strumieni finansowych, znalezieniu finansowania pomostowego na okres kryzysowy. Często okazuje się, że istnieje możliwość znalezienia oszczędności poprzez renegocjacje umów z kontrahentami i podmiotami finansowymi” – napisał Petru na portalu Linkedin.

Kim jest Ryszard Petru?

Jako polityk był ostatnio związany z kołem Teraz! Wcześniej przez lata związany był z Nowoczesną, a w latach 2015-2017 był przewodniczącym partii. Przewodniczył też w Towarzystwie Ekonomistów Polskich w latach 2011-2015. Zanim zrobił karierę polityczną, Petru związany był z biznesem. W latach 2001–2004 był zatrudniony jako ekonomista w Banku Światowym, gdzie zajmował się reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Pracował również w banku PKO PB i był partnerem w PwC.

Zobacz także

RadioZET.pl