Zamknij

Rząd chce odmrozić kolejne branże. Olga Semeniuk zdradziła plany

22.04.2021 10:11
Ogródki piwne do otwarcia?
fot. Tomasz Kawka/East News

Posiłek w ogródku gastronomicznym czy udział w koncercie na świeżym powietrzu być może niebawem stanie się faktem. Rząd za dalszym odmrażaniem gospodarki.

Obostrzenia stopniowo znikają z polskiej gospodarki. W regionach, w których sytuacja epidemiczna wydaje się stabilna, pracę wznowią salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Rząd jednak zastanawia się nad dalszym luzowaniem restrykcji. W grę wchodzi odmrożenie gastronomii czy nawet branży evetowej.

Lockdown. Odważny krok w luzowaniu obostrzeń 

Otwarte ogródki piwne? Branża od miesięcy apeluje do rządu o umożliwienie działania kawiarni, barów i restauracji na zewnątrz. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk mówiła dla serwisu Onet.pl, że rząd rozmawia na ten temat z branżą gastronomiczną.

Czy rząd zgodzi się na otwarcie ogródków piwnych? Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 21 kwietnia mówił, że kolejne poluzowania zostaną ogłoszone w najbliższą środę 28 kwietnia.

- Jeżeli uda nam się wyszczepić znaczącą część społeczeństwa, wchodzimy w kolejny etap stabilności gospodarczej. W przyszłym tygodniu podejmujemy duże wyzwanie, żeby przedstawić to w perspektywie 4-5 tygodni – dodała Olga Semeniuk.

Zdaniem wiceminister możliwe będzie nie tylko odmrożenie gastronomii, ale i szeroko pojętej branży eventowej.

Również dla branży eventowej chcielibyśmy przygotować rozwiązania, które pozwolą w momencie, kiedy będziemy mieli coraz częściej ciepłą pogodę, dobrą pogodę, część przedsięwzięć przenieść na otwartą przestrzeń 

Olga Semeniuk

Przedstawicielka resortu dodała, że kluczowe jest zielone światło ze strony Rady Medycznej. Niewykluczone zatem, że niebawem nie tylko zjemy posiłek w restauracyjnym ogródki, ale weźmiemy też udział w koncertach i imprezach plenerowych.
- Te gałęzie gospodarki, które uda nam się przenieść w znaczącej części na otwartą przestrzeń - tutaj mówię o parkach rozrywki - będziemy starali się otwierać – powiedziała wiceminister.

RadioZET.pl/PAP/Onet.pl