Zamknij

Seniorka straciła 20 tys. zł. Oszustwo "na pracownika ZUS"

16.04.2021 09:57
Oszustwo na pracownika ZUS
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Podały się za pracownice ZUS i ukradły seniorce sporą sumę pieniędzy. Policja ostrzega seniorów: uwaga na "fałszywych urzędników".

Oszustwo na urzędnika to nie nowość. Jego ofiarą padła 85-latka z Koszalina, której kobiety podszywające się pod pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ukradły 20 tys. zł.

Policja apeluje do emerytów o niewpuszczanie do domu obcych, odradza także przechowywania dużych sum pieniędzy „w skarpecie”.

Oszustwo na pracownika ZUS. Policja ostrzega seniorów

Z badań wynika, że co trzeci emeryt i rencista woli czekać na listonosza z gotówką, niż na przelew z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Powszechny wśród seniorów trend przechowywania pieniędzy w domach stwarza okazję dla oszustów.

Ich ofiarą padła 85-latka z Koszalina, która wpuściła do mieszkania oszustki podające się za pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – poinformowała oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Z relacji emerytki wynika, że kobiety podające się za urzędniczki miały sprawdzić ogólny stan zdrowia seniorki.

W trakcie, gdy jedna z kobiet odwracała uwagę 85-latki, druga przeszukiwała szafkę, z której ukradła seniorce 20 tysięcy złotych 

kom. Monika Kosiec

- Apelujemy do rodzin i bliskich osób starszych – zadbajcie państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści – powiedziała kom. Kosiec.

RadioZET.pl/PAP