Zamknij

Osiedle tylko dla dorosłych. Dzieciom wstęp wzbroniony

13.04.2021 20:51
Osiedle tylko dla dorosłych. Dzieciom wstęp wzbroniony
fot. Ekotektura/Facebook

Dzieci ani osoby nieletnie nie będą mogły zamieszkać na nowym śląskim osiedlu. W budynkach będzie miejsce jedynie dla bezdzietnych par i dorosłych singli. Zgodnie z modelem biznesowym inwestora, mieszkania będą przeznaczone na wynajem.

Nieruchomości to jedna z najbardziej stabilnych możliwości inwestycji kapitału. W trakcie lockdownu Polacy coraz częściej decydują się na budowę własnego domu. Cena takiej inwestycji różni się w zależności od regionu kraju.

Przewagą własnej posiadłości jest pewność, że obce osoby nie będą hałasowały na naszym terenie. Teraz ma powstać pierwsze polskie osiedle, w którym również osoby wynajmujące lokale, będą miały zagwarantowaną spokojną przestrzeń. Ma się tak wydarzyć dzięki zakazowi mieszkania z dziećmi. Nieletni nie będą mile widziani na nowym osiedlu na Śląsku.

Osiedle bez dzieci

Model biznesowy inwestora opiera się na wynajmie nieruchomości jedynie bezdzietnym parom i dorosłym singlom. Dzięki temu, że mieszkania nie będzie można kupić, a jedynie wynająć, to zarządzający będzie mógł kontrolować kto wprowadza się na teren osiedla.

Co na to polskie prawo? W wypowiedzi dla noizz.pl Hanna Milewska-Wilk, ekspertka od spraw rynku najmu, powiedziała, że deweloper lub sprzedawca może zdecydować, komu sprzedaje nieruchomość, może też uprzedzać, że jest ona przeznaczona dla określonej grupy klientów (np. prawników). Decyduje jednak tylko do momentu sprzedaży. Potem trudno to kontrolować.

Jednak w tym przypadku mowa jest o wynajmie, więc właściciel może do końca mieć kontrole nad mieszkańcami. A co się stanie, gdy dorośli mieszkańcy dorobią się dzieci? Inwestor odpowiedział na takie pytanie w mediach społecznościowych: „wtedy rodzicie na pewno znajdą sobie przytulniejsze gniazdko. Osiedle ma stanąć na Śląsku, a wnętrza szeregowców będą po prostu za małe dla rodzin z dziećmi.”

RadioZET.pl/noizz.pl