Zamknij

Oscary 2020. Nominowani otrzymają "torby pocieszenia"

04.02.2020 15:26
Oscary 2020. Nominowani otrzymają tzw. "torby pocieszenia" o wartości 831 tys. zł
fot. Jaguar PS/Shutterstock (ilustracyjne)

Wszyscy nominowani do Oscarów w głównych otrzymają tzw. "torby pocieszenia". Ich wartość w tym roku wynosi 215 tys. dolarów (w przeliczeniu ok. 831 tys. zł). Co znajdzie się w środku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Oscary, czyli 92. ceremonia rozdania Nagród Akademii Filmowej, to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla filmowców nie tylko ze Stanów Zjednoczonych. 

Z niedzielnej gali w Dolby Theatre w Los Angeles ze statuetkami Oscarów wyjdą tylko zwycięzcy 24 kategorii. To nie oznacza jednak, że nominowani wyjdą z pustymi rękami. 

Oscary 2020: kto z Polski dostał Oscara? Polacy, którzy w przeszłości otrzymali nagrodę

Jak podał portal Business Insider Polska, organizatorzy Oscarów przygotowali specjalne torby wypełnione prezentami dla grona 25 twórców nominowanych w głównych kategoriach - najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa oraz najlepszy reżyser. 

Przygotowaniem tzw. "toreb pocieszenia" zajmuje się firma Distinctive Assets, zajmująca się marketingową obsługą gwiazd Hollywood. Hojność wobec aktorów i reżyserów ma również swoją cenę.

Oscary 2020. Wiemy, które gwiazdy kina wręczą statuetki laureatom

Luksusowy rejs i wakacje w Hiszpanii

Produkty, które znajdą się w nagrodach pocieszenia dla nominowanych twórców, to gigantyczna reklama dla firm, które starają się wykorzystać wizerunek popularnych na całym świecie aktorów i reżyserów. 

Okazuje się, że podarunków jest tak wiele, że na ich zapakowanie potrzeba kilku walizek. Dostarczane są nominowanym tydzień przed ceremonią wręczenia Oscarów - podał portal.

Co znajdzie się w środku tzw. "toreb pocieszenia"? Najdroższą atrakcją jest voucher o wartości 78 tys. dolarów na 12-dniowy rejs statkiem Scenic Eclipse, który pomieści 220 gości. 

Ponadto aktorzy i reżyserzy otrzymają roczne członkostwo w agencji matrymonialnej Drawing Down the Moon Matchmaking (20 tys. dol.), romantyczne wakacje w Hiszpanii z noclegiem w latarni morskiej przerobionej na hotel, bon na zabiegi kosmetyczne i odmładzające (25 tys. dol.), wycieczka łodzią podwodną zdolną do zanurzenia się na głębokość 200-300 metrów, opaska na głowę do medytacji firmy Muse (250 dol.) czy opakowanie czekoladowych ciastek Milanos (10 dol. za opakowanie).

92. gala rozdania Oscarów odbędzie się 9 lutego w Hollywood. 

Oscary 2020 - gdzie obejrzeć w telewizji i online, kiedy oraz o której godzinie? [TRANSMISJA]

RadioZET.pl/Business Insider Polska