Zamknij

Orlen sprzedaje maseczki od polskich producentów

07.05.2020 18:03
Orlen. Maseczki polskich producentów na stacjach
fot. Shutterstock/WiP-Studio (ilustracyjne)

Na stacjach Orlen pojawiły się maseczki ochronne od polskich dostawców. - W dobie pandemii nasza polska gospodarka potrzebuje patriotyzmu – przekonywał prezes spółki.

Od 16 kwietnia, czyli od momentu wprowadzenia przez rząd obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, maseczki ochronne stały się dla Polaków towarem pierwszej potrzeby.

Wykorzystując lukę na rynku Polacy sami zaczęli szyć maseczki ochronne. Na stacjach Orlen już dostępne są produkty dwóch polskich dostawców.

Maseczki od polskich producentów na stacjach Orlen

PKN Orlen nawiązał współpracę z kolejnymi krajowymi producentami. Na stacjach dostępne są maseczki ochronne wyprodukowane przez polskie firmy.

Zobacz także

„W ofercie sdostępne są już maski zwiększające ochronę przed koronawirusem od dwóch polskich dostawców. Dzięki współpracy z PKN Orlen możliwy był nie tylko rozwój firm, ale też utrzymanie 400 miejsc pracy u jednego z producentów” – czytamy w komunikacie PKN Orlen

Jak mówił prezes spółki Daniel Obajtek, to gest patriotyzmu gospodarczego, „który może łagodzić skutki kryzysu”.

Od początku zachęcałem do wspierania polskich producentów, w tym małych rodzinnych biznesów. W naszej sieci świadomie dobieramy dostawców i dbamy o to, aby na naszych półkach było dostępnych jak najwięcej polskich produktów. To wyraz naszej solidarności i dbałości o krajową gospodarkę 

– powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu, PKN ORLEN

Na stacjach Orlen dostępne są wielorazowe maseczki firmy Brubeck i Teofilów.

  • Maseczki od firmy Brubeck można kupić pojedynczo lub w opakowaniu liczącym 3 sztuki. Te wykonane są z funkcyjnych mikrowłókien. Maseczki tej marki można wielokrotnie prać.
  • W przypadku masek Teofilów dostępne są opakowania zawierające po 3 sztuki produktu, posiadającego m.in. certyfikat OekoTex Standard 100. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak czytamy w komunikacie spółki, 85 procent produktów dostępnych na stacjach Orlen zostało wytworzonych w Polsce.

RadioZET.pl/mat.pras