Zamknij

Żołnierze WOT zapłacą taniej za paliwo na stacjach Orlen

15.04.2020 12:09
Orlen dał zniżki żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej
fot. MON/Flickr

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) od 1 maja na stacjach Orlen będą mogli uzyskać rabat przy kupnie paliwa. To wynik porozumienia płockiego koncernu z resortem obrony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak poinformował w środę PKN Orlen, program lojalnościowy będzie uprawniał mundurowych WOT do indywidualnego korzystania z rabatu w wysokości 8 gr brutto za jeden litr paliwa na wszystkich stacjach tej spółki.

"Umożliwi im to jeszcze efektywniejsze zaangażowanie się w walkę z epidemią koronawirusa oraz wykonywanie zadań zapewniających bezpieczeństwo wszystkim obywatelom" - oznajmił płocki koncern. 

Zobacz także

- Jestem pod wrażeniem skali wsparcia, jakiego Wojska Obrony Terytorialnej udzielają służbom i instytucjom walczącym z epidemią. Szczególnie dziękuję żołnierzom-ochotnikom, którzy służbę w tych trudnych warunkach łączą ze swoją pracą zawodową - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Po raz kolejny okazuje się także, że kapitał jednak ma narodowość i odpowiedzialna postawa wielu polskich firm, w tym PKN Orlen, które w czasie kryzysu solidarnie wspierają państwo, jest tego dowodem

Andrzej Duda

22 tys. żołnierzy ze zniżkami

Koncern przypomniał, że karta zniżkowa dla ochotników WOT jest kolejnym jego działaniem "na rzecz służb zapewniających obywatelom bezpieczeństwo".

Zapowiedział przy tym, że karty zniżkowe zawierające logo WOT będą dystrybuowane za pośrednictwem dowództwa tej formacji, a ich aktywacja nastąpi 1 maja.

Według PKN Orlen, program lojalnościowy będzie uprawniał żołnierzy wojsk terytorialnych "do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach Orlen".

Spółka przypomniała, że w WOT pełni służbę 22 tys. żołnierzy, co oznacza również wysoki potencjał do zwiększenia wolumenów sprzedaży na jej stacjach paliw.

Zobacz także

- Rabat na paliwo dla tej grupy to wyraz naszego uznania i wsparcie w dalszych działaniach. Podpisana umowa oznacza, że już wkrótce tysiące żołnierzy-ochotników WOT będzie mogło korzystać z atrakcyjnych zniżek na paliwo – dodał Daniel Obaktek, prezes PKN Orlen.

Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła ocenił, że pełniący służbę w tej formacji "to żołnierze-społecznicy, obywatele, łączący życie osobiste, cywilną pracę zawodową ze służbą wojskową".

Zaznaczył, że żołnierze WOT wspierali w ostatnim czasie akcję powrotu Polaków z zagranicy, prowadzili pomiary temperatury oraz gromadzili i segregowali karty lokalizacyjne wszystkich pasażerów, organizowali też zdalną pomoc psychologiczną dla osób na kwarantannie, a także otaczają opieką kombatantów Armii Krajowej oraz innych organizacji niepodległościowych.

Zobacz także

W mojej ocenie, program PKN Orlen wzmacnia postawy proobywatelskie, zachęca do podejmowania służby wojskowej, ale też buduje coś, czego bardzo potrzebujemy – prestiż munduru i służby. Dużą jego wartością jest też to, że zaszczepiamy w naszych żołnierzach patriotyzm gospodarczy, będą oni bowiem korzystać ze stacji polskiego koncernu

gen. dyw. Wiesław Kukuła

Co to jest WOT?

Wojska Obrony Terytorialnej powstały w 2017 r., jako piąty rodzaj sił zbrojnych - obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych.

Koncern podkreślił, że misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, a w czasie pokoju zadanie to realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

Od ponad roku ze zniżek na stacjach paliw Orlen korzystają m.in. strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP