Zamknij

Orlen chce sprzedawać własną czekoladę. Trwają poszukiwania producenta

23.09.2019 18:08
Orlen chce sprzedawać czekolady pod własną marką
fot. Shutterstock/ Grand Warszawski

Popularny koncern wzmacnia swoją markę i sprzedaż pozapaliwową. Na stacjach benzynowych już niebawem będzie można kupić czekoladę pod szyldem PKN Orlen. Firma już szuka producenta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Producenci czekolady mają szansę współpracować z płockim koncernem. PKN Orlen ogłosił postępowanie w sprawie wyboru producenta czekolad pod marką własną należącą do tej spółki, które byłyby sprzedawane w sieci jej stacji paliwowych. Oferty można składać do 4 października - podał w ogłoszeniu płocki koncern.

Zobacz także

Poszukiwani są producenci czekolady mlecznej, gorzkiej, z orzechami i z ciastkiem – zaznacza spółka. Nowe wyroby znalazłyby się na ponad 1200 stacjach paliw w Polsce.

30 procent marży brutto ze sprzedaży detalicznej na stacjach w jego sieci pochodzi z segmentu pozapaliwowego, w którym znaczny udział mają artykuły spożywcze.

informuje koncern

Spółka wskazała jednocześnie, że 85 procent produktów spożywczych na jej stacjach wyprodukowano w Polsce.

Zobacz także

PKN Orlen posiada sieć około 2800 stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Niemczech i w Czechach. W Polsce spółka ma 1776 stacji paliwowych, w tym ponad 1200 własnych.

Zobacz także

W części placówek oferowane są usługi gastronomiczne Stop Cafe. PKN Orlen stworzył sieć sklepów O!Shop, które oferują m.in. towary spożywcze, w tym pieczywo, owoce, napoje. Część z nich, jak np. soki czy woda źródlana, są tam sprzedawane pod marką O!, należącą do płockiego koncernu.

RadioZET.pl/PAP