Zamknij

Orange. 2 tysiące pracowników odejdzie z firmy

13.12.2019 14:58
Orange. Zwolnienia grupowe. Odejdzie 2 tysiące pracowników
fot. Shutterstock/ ksokolowska

Związki zawodowe doszły do porozumienia z Orange. Udało im się wypracować program dobrowolnych zwolnień z firmy na najbliższe dwa lata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

W ramach wynegocjowanego ze związkami zawodowymi porozumienia limit dobrowolnych odejść na najbliższe dwa latach został ustalony na 2100 pracowników - podał Orange Polska w komunikacie.

Zobacz także

Firma Orange Polska wypracowała z przedstawicielami pracowników  warunki umowy społecznej na lata 2020-2021. Chodzi o takie porozumienie, które poprzez dobrowolne odejścia pracowników, zdejmie  z pracodawcy ciężar negatywnych konsekwencji zwolnień. Taki program w przypadku pracowników Orange określa także pakiet finansowy przysługujący odchodzącym pracownikom firmy. Dodatkowe odszkodowanie mają otrzymać osoby, które osiągną wiek emerytalny w trakcie czterech najbliższych lat. Orange deklaruje także wsparcie dla odchodzących pracowników w poszukiwaniu nowego zatrudnienia.

Limit dobrowolnych odejść na 2020 rok wyznaczony został na 1250 osób. W porozumieniu określono też warunki wypowiedzenia umowy pracownikom z winy pracodawcy.

Zobacz także

Umowa społeczna przewiduje także możliwość wzrostu zasadniczych wynagrodzeń o 3,5 procenta w roku 2020 i 2021

Orange Polska to jeden z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych, który zrzesza ponad 14 milionów klientów. Jak wylicza portal wirtualnemedia.pl, obecnie Orange Polska jest największym pracodawcą wśród kluczowych polskich telekomów zatrudniając ponad 7200 osób.

RadioZET.pl/PAP/wirtualnemedia.pl