Zamknij

Geny kryją klucz do naszego zdrowia. Dlaczego warto zainwestować w innowacyjne badania?

Ogen. Raport genetyczny to przyszłość medycyny. Croufunding udziałowy. Inwestycje
fot. Ogen

O tym jak innowacyjna jest technologia analizy genów i czym jest crowdfunding udziałowy rozmawiamy z Jarosławem Purwinem z firmy Ogen. - Wykonując analizę genetyczną mamy możliwość lepiej poznać swój organizm i czerpać z indywidualnej wiedzy osiągając lepsze i dłuższe życie - podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Dlaczego indywidualne analizy genetyczne to przełom?

Jako ludzie, wszyscy między sobą się różnimy. Nie chodzi tylko o wygląd, ale także o wszystko to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Dieta, uniwersalny trening, czy w końcu uniwersalny sposób leczenia dopasowanego do wszystkich nie istnieją. Coś co sprawdziło się u innych niekoniecznie pomoże nam - to zresztą bardzo mocno podkreśla środowisko lekarskie i dietetyczne.

To samo dotyczy przyjmowanych przez nas dawek leków, profilaktyki zdrowotnej i śmiało powiedzieć, że również każdego z aspektów życia. Dobrze jest te różnice poznać i w pełni korzystać ze swojego potencjału. Wykonując analizę genetyczną mamy możliwość lepiej poznać swój organizm i czerpać z indywidualnej wiedzy osiągając lepsze i dłuższe życie.

Co trzeci Polak zachoruje na raka. Testy genetyczne mogą temu zapobiec

Mamy szansę uniknąć drobnych schorzeń a nawet zagrażających życiu chorób. Onkologia czy kariologia to dziedziny, w których od wielu lat wykorzystuje się informacje zapisane w DNA a właśnie teraz ta wiedza stała się jeszcze bardziej dostępna dzięki indywidualnym Raportom Genetycznym. Dostrzegamy wyraźnie przełom w dziedzinie spersonalizowanej dietoterapii, farmakologii, ale przede wszystkim w dziedzinie spersonalizowanej medycyny.

Czego możemy dowiedzieć się z takiej analizy?

Sama analiza genów przeprowadzana w laboratorium dostarcza nam tzw. surowych danych i z nich genetycy oraz specjaliści będą w stanie szybko wyczytać wiele istotnych informacji.

To co wyróżnia OGEN i w istocie jest dużo bardziej cenne dla każdego odbiorcy, to interpretacja uzyskanych wyników. Opis dostarczany przez naszych Ekspertów, w sposób profesjonalny i kompleksowy a przede wszystkim zrozumiały, określa co znaczą i czym mogą skutkować przebadane w analizie polimorfizmy bądź mutacje genetyczne.

Dlatego właśnie, przy tworzeniu naszej usługi priorytetem było dostarczenie analizy genetycznej wraz z jej precyzyjną i napisaną „ludzkim” językiem interpretacją.

Dzięki temu łatwiej i szybciej można zacząć w pełni korzystać ze swoich genów. Wspólnie ze specjalistą każdy ma szansę skutecznie zadbać o zindywidualizowaną dietę, suplementację i farmakologię, jak również dopasować różnorodność i intensywność treningów. Ważne by robić to z głową a znając swoje geny mamy na nie zdecydowanie bardziej świadomy wpływ.

mninejsze

Zbadaj swoje geny i sprawdź, czy grozi Ci rak! UW uruchamia specjalny program

Czy zebrane dane genetyczne są bezpieczne?

Dane genetyczne są jednymi z najbardziej wrażliwych danych. Dlatego tak ważne jest, żeby zapewnić ich właściwą ochronę. Nasza Firma działa w Europie, a zatem w granicach bardzo restrykcyjnych przepisów RODO. Dzięki temu, każdy kto skorzysta z genotypowania z Ogen ma zapewniony szereg uprawnień a na naszej Firmie ciąży ogromna odpowiedzialność, aby na każdym etapie zachować najwyższe standardy zabezpieczeń.

W gronie założycieli jest Pan Mateusz Kowalczyk. To właśnie on stoi na czele Zespołu ds. bezpieczeństwa danych OGEN a będąc od wielu lat zawodowo związany z zabezpieczeniami bioinformatycznymi a nawet szyfrowaniem danych jest dziś bardzo cenionym ekspertem.

Jakie sukcesy ma już na swoim koncie OGEN?

OGEN, już został doceniony na branżowych wydarzeniach i zwyciężał w prestiżowych konkursach. Z dumą prezentujemy te nagrody na naszej stronie internetowej, ale mamy świadomość, że w istocie są one dodatkową mobilizacją do ciężkiej codziennej pracy dla OGEN.

Dzięki zaangażowaniu Zespołu złożonego z kilkudziesięciu ekspertów udało się nam opracować autorski system pozwalający na interpretację danych biomedycznych i w spektakularnie szybkim tempie wprowadzić na rynek Indywidualny Raport Genetyczny. To ponad 150 stron czytelnych informacji na temat genetycznie uwarunkowanych predyspozycji naszego organizmu.

Dzięki kompleksowej i czytelnej interpretacji około 200 analizowanych polimorfizmów dostarcza on wiedzy na temat indywidualnych predyspozycji naszego organizmu do diety (np. do tolerancji laktozy, kofeiny, ryzyka celiakii, przyswajania i metabolizmu witamin, ale też odpowiedzi naszego organizmu na tłuszcze, czy węglowodany) do aktywności fizycznej nie tylko w kontekście tego, czy lepsze wyniki sportowe uzyskamy wykonując sporty siłowe czy wytrzymałościowe, ale np. jak szybko nasz organizm zacznie redukować masę ciała przy wzmożonej aktywności fizycznych, ale też aspektów zdrowotnych, metabolizmu wybranych leków, czy zachowania urody.

Dzięki tak opracowanemu panelowi genetycznemu zyskaliśmy zaufanie nie tylko naszych Klientów, którzy wracają by Analizę Genetyczną wykonać dla swojej rodziny i bliskich, ale też podejmujących z nami współpracę lekarzy, dietetyków i trenerów personalnych.

Dla tych wszystkich profesjonalistów Raport OGEN stanowi użyteczne narzędzie, zarówno w procesie całościowego procesu leczenia jak też bardzo ważnej prewencji, wskazując na możliwe przyczyny dolegliwości. To pozytywne rekomendacje Specjalistów dotyczące Indywidualnego Raportu Genetycznego i chęć nawiązywania współpracy, stanowi dla nas ogromną satysfakcję a także potwierdza gwarancję dostarczanej przez OGEN jakości.

Co skłoniło firmę do zdobycia funduszy przez crowdfunding udziałowy?

Na najbardziej rozwiniętym rynku, czyli w USA, wykonano już kilkanaście milionów konsumenckich badań genetycznych, a ich ilość w ostatnim tylko roku podwoiła się.

W Polsce w przeciągu krótkiego czasu zaufało nam już setki Klientów korzystając z możliwości Indywidualnego Raportu Genetycznego, a rozwój technologii i wiedzy w dziedzinie genetyki umożliwia nam dalszy rozwój naszej oferty.

W odpowiedzi na szczególne potrzeby naszych Klientów chcemy dostarczyć nowe produkty zawierające, m.in. diagnozy genetycznego ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego, chorób onkologicznych, wpływu czynników genetycznych na mikroflorę jelit oraz zaprezentować je również Klientom zagranicznym.

Chcąc przyśpieszyć realizację tych działań postanowiliśmy zdobyć fundusze poprzez croufunding udziałowy. To nowoczesna i z całą pewnością rozsądna droga do pozyskania kapitału a także najcenniejszego - wsparcia polegającego na zdobyciu Ambasadorów Ogen S.A..

Każdemu, kto inwestuje swoje pieniądze, naturalnie zależy by jego inwestycja powiodła się, zatem Inwestor świadomie zaczyna interesować się branżą, możliwościami rynku i wartością firmy. Crowdfuning udziałowy to de facto współtworzenie firmy, inwestycja pozwalająca dogłębnie poznać biznes, porozmawiać z założycielami firmy, podzielić się spostrzeżeniami, doradzić czy pomóc, nie tylko finansowo.

A my, jako Spółka zyskujemy także zewnętrzne finansowanie będące furtką do przyszłych sukcesów.

Ogen szuka inwestorów
fot. Ogen

Jak można zostać akcjonariuszem OGEN S.A.?

To proste! Dzięki specyfice croudfundingu udziałowego w znaczny sposób skrócony jest dystans między inwestorem a przedsiębiorcą. Za pośrednictwem internetu społeczność inwestorów ma możliwość dotarcia do naszej oferty (http://bit.ly/AKCJAOGEN) bez potrzeby kontaktowania się z pośrednikami.

Przejrzyste zasady dotyczące zarówno przyszłych działań jak i możliwości inwestycyjnych pozwalają na prostą analizę i dokonanie wyboru, który pakiet akcji zakupić poprzez wpłacenie kwoty jaką chce się zainwestować. Wszystkie formalności z nabyciem udziałów czy akcji leżą po stronie platform crowdfundingowych. Pieniądze trafiają na konto spółki wówczas, gdy zgromadzi ona minimalną wartość określoną w kampanii. OGEN S.A. osiągnął ten próg zalewie w ciągu kilku dni, to duży sukces.

Czy to nie jest drogie?

W żadnym wypadku. Pakiety inwestycyjne, które oferujemy podzielone są w bardzo korzystny sposób dla zainteresowanego inwestora. Inwestycja już 82 złotych pozwala na dołączenie do grona Akcjonariuszy firmy OGEN.

W naszych pakietach inwestorskich w szczególny sposób zadbaliśmy też o formę podziękowania Akcjonariuszom np. poprzez udostępnienie pakietu, w którym w kwocie 1599 zł zostaje się nie tylko Akcjonariuszem OGEN posiadającym 39 akcji, ale też posiadaczem Indywidualnego Raportu Genetycznego o wartości 1175 PLN. Korzyści te oczywiście powiększają się wraz z rosnącą kwotą inwestycji.

Jaką kwotę pieniędzy potrzebuje OGEN S.A. do dalszego rozwoju? 

By móc rozwinąć naszą Firmę poprzez tworzenie nowych produktów i ekspansję zagraniczną chcemy zebrać około 4 mln zł. Fundusze te pozwolą na wprowadzenie nowych produktów czyli:

  • OGEN KARDIO – pozwalającego na diagnozę genetycznego ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.
  • OGEN ONKo – umożliwiającego diagnozę genetycznego ryzyka wystąpienia chorób onkologicznych.
  • OGEN FARM - Indywidualny raport o wpływie czynników genetycznych na metabolizm leków i suplementów.
  • OGEN MIKROBIOM - Badanie mikroflory jelit, czyli diagnostyka bakterii oraz grzybów znajdujących się w jelitach.
  • OGEN KLESZCZ - Priorytetowe badanie kleszcza ustalające nosicielstwo chorób. Klient zyskuje spokój ducha kilka tygodni wcześniej nie czekając na pojawienie się ewentualnych objawów.
  • EKSPANSJA ZAGRANICZNA - Wyjście na rynki poza Polską, w pierwszej kolejności europejskie. Zwiększenie rozpoznawalności marki, przyspieszenie sprzedaży oraz zmniejszenie kosztów stałych w przeliczeniu na Klienta.

Jak zostaną wydane zebrane pieniądze?

Rozwój i wprowadzenie wszystkich produktów to bardzo złożony i skomplikowany proces. Naszym atutem, pozwalającym na usprawnienie tego procesu jest zdobyte do tej pory doświadczenie podczas pracy nad Indywidualnym Raportem Genetycznym oraz możliwości, które pozyskaliśmy wcześniej i w trakcie działalności Ogen.

Dzięki inwestycji w wysokości 35 proc. pozyskanych środków jesteśmy w stanie wykorzystać nabytą wiedzę i w szybkim czasie rozszerzyć naszą ofertę.
Pozostałą część środków przeznaczymy na opracowanie i wdrożenie kampanii marketingowych, realizację skutecznego systemu sprzedaży oraz działalność operacyjną. Działania te związane są z wejściem nie tylko na rynek krajowy, ale też rynki Europy Środkowej.

Dla najhojniejszych akcjonariuszy czeka dzieło sztuki wykonane na podstawie fragmentu kodu DNA. Czy można zdradzić jakiego rodzaju będzie to dzieło?
 
To bardzo wysublimowany sposób prezentacji fragmentu swojego kodu genetycznego. Akcjonariusz będzie mógł sam zdecydować o wyborze jednego z trzech profesjonalnych Artystów, który następnie na podstawie wybranego przez Inwestora fragmentu jego kodu DNA artystycznie ujmie tai zapis w formie obrazu lub rzeźby.

Materiał powstał we współpracy z firmą Ogen.

RadioZET.pl/PTD