Zamknij

Odin Ventures chce przejąć PUT Koma

Olga Papiernik
18.12.2017 12:13
Odin Ventures chce przejąć  PUT Koma
fot. Paul Bence on Unsplash

Odin Ventures złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad PUT Koma B.V., podał Urząd.

Wniosek wpłynął 14 grudnia, sprawa jest w toku.

"Odin Ventures sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zamierza przejąć wyłączną i bezpośrednią kontrolę nad PUT Koma B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia oraz pośrednią kontrolę nad podmiotami zależnymi Put Koma (Put Koma i je podmioty zależne łącznie zwane Grupa Put Koma)" - czytamy w komunikacie.

Odin jest spółką holdingową, która nie prowadzi działalności operacyjnej. Spółka należy do grupy kapitałowej ostatecznie kontrolowanej przez Macquarie Group Limited z siedzibą w Sydney. Grupa Macquarie jest grupą finansową, która oferuje usługi zarządzania aktywami, finansowania, bankowości, doradztwa korporacyjnego, oceny ryzyka inwestycyjnego oraz obsługi obrotu akcjami i towarami, a także inwestuje w aktywa.

Put Koma jest spółką holdingową, która nie prowadzi działalności operacyjnej. Grupa Put Koma składa się z dwóch organizacyjnych pionów: grupy Inea, świadczącej usługi w zakresie telekomunikacji i sieci kablowej, oraz grupy NGN Wielkopolski FIZ, prowadzącej działalność polegającą na budowie i zarządzaniu sieciami telekomunikacyjnymi. Główna część działalności grupy Put Koma wykonywana jest przez spółkę Inea z siedzibą w Poznaniu, która dostarcza szerokopasmowy internet, telefonię mobilną i stacjonarną, telewizję, transmisję danych oraz usługi światłowodowe w ramach technologii FTTP.

ISBnews/OP