Zamknij

Od kiedy otwarte hotele? Odmrażanie gospodarki w maju

28.04.2021 11:06
Od kiedy otwarte hotele? Odmrażanie gospodarki w maju
fot. Adam Burakowski/REPORTER/EastNews

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odmrożenie sektora hotelarskiego. Zgodnie z deklaracją szefa rządu od 8 maja zaczną ponownie działać hotele, pensjonaty i obiekty noclegowe.

Hotelarstwo było w ostatnich miesiącach regularnie zamykane, otwierane oraz ograniczane przez rządzących. Powodem były rosnące wyniki zakażeń społeczeństwa koronawirusem i chęć zatrzymania rozprzestrzeniania się pandemii.

W środę (28 kwietnia 2021) premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegółowy kalendarz odmrażania gospodarki. Jedną z gałęzi, w których zostaną poluzowane obostrzenia jest gastronomia, np. od połowy maja będą mogły funkcjonować w reżimie sanitarnym ogródki przy restauracjach i kawiarniach.

Hotelarstwo. Luzowanie obostrzeń

Tydzień przed ogródkami gastronomicznymi otworzą się hotele. Premier poinformował, że obiekty noclegowe będą mogły wznowić działalność od 8 maja 2021 roku.

Obowiązkowe będzie zachowanie reżimu sanitarnego. Do dyspozycji gości będzie jedynie połowa wolnych miejsc noclegowych. W hotelach zamknięte będą strefy gastronomiczne oraz welness i SPA.

RadioZET.pl